“Haklılığımız ispatlandı”

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » “Haklılığımız ispatlandı”
Paylaş
Tarih : 11 Nisan 2011 - 18:21

 AK Parti Mahmutlar Belediye Meclis üyesi Abdullah Pişkin, sahil yolu düzenleme projesi ihalesinde, kamu ve halkın menfaati için gösterdikleri duyarlılık neticesinde kamu menfaatinin korunduğunu ve 1.6 milyon TL’nin belediyenin kasasında kaldığını söyledi.

Pişkin, 2010 yılı Mart ayında 5 milyon 215 bin TL’ye ihale edilen ancak ilgili kurum KİK (Kamu İhale Kurumu) tarafından, yasalara aykırı olduğu gerekçesi ile iptal edilen sahil yolu projesinin, bir yıl sonra 3 milyon 656 bin 23 TL’ye ihale edilmesiyle belediyenin kasasında 1.6 milyon TL kaldığını söyledi. Bu sonucu, ihalenin usulsüz yapıldığı ile ilgili iddialarında haklı olduklarının göstergesi olarak değerlendiren Pişkin; “Muhalefet olarak üzerimize düşen duyarlılığı göstermemiş olsa idik, bu para belediyenin kasası yerine başka birilerinin kasasına gidecekti.”dedi.

Bugüne kadar proje ve yatırımlar ile ilgili olarak, kendisinin ve diğer seçilmiş meclis üyesi arkadaşlarının fikir ve görüşlerinin alınmadığını belirten Pişkin, “Eğer bizlerin de düşünceleri sorulmuş olsa idi, eminim kazanan Mahmutlar olurdu” dedi.

Belediyenin ve beldenin menfaatine olan her iş ve projenin sonuna kadar arkasında olduklarını ancak, yolsuzluğa ve usulsüzlüğe asla göz yumamayacaklarını belirten Pişkin, “Her türlü başarısızlığını muhalefet kılıfı ile örtbas etmeye çalışan sayın Çelik’in sahil yolu düzenleme projesi ihalesi, usulsüz olduğu için KİK tarafından iptal edilmişti. İlgili kurumun ihaleyi iptal etmesi, haklılığımızı göstermişti. Şimdi, iddialarımızın mesnetsiz olmadığı ve kamu yararını gözettiğimiz bir kez daha kanıtlanmış ve 1.6 milyon TL, belediyenin kasasında kalmıştır. Biz her zaman usulsüzlüğün ve haksız kazancın karşısında, beldenin ve belediyenin menfaatine yapılan her iş ve projenin arkasındayız. Eğer sayın Çelik, ‘2 yıldır sizi arkamızda göremedik diye düşünüyorsa bunun sebebini bize sormasın. Yaptığı işlere baksın!”dedi.

Aynı yer ve aynı iş ile ilgili yapılan iki ihalenin maliyeti arasında 1.6 milyon TL fark olması, aldığımız pis kokuların yerinde olduğunun açık göstergesidir diyen Pişkin, “1.6 milyon TL, bizim ölçeğimizde bir belediye için önemli bir miktardır. Belediyenin tek bir kuruşunun bile boşa harcanmasına göz yumamayız. Bizler, kamunun, halkımızın ve beldemizin haklarını savunmak ve korumak için buradayız. Unutulmasın ki; belediye başkanlık makamı, beldeye hizmet üretme ve halkın sorunlarına çözüm bulma makamıdır. Kendinin ve yandaşlarının menfaatlerini koruma makamı değildir. ”dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Siyasetçi fukarasıyız!
Siyasetçi fukarasıyız!

Büyükşehir yasası ile birlikte kapatılan Belediyemiz’den sonra sahipsiz kalan Mahmutlar’da işyerleri bir bir kapanmaya başladı. HSBC ve

Demir’i bükemediler
Demir’i bükemediler

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi Nuri Demir’in zaferi ile sonuçlandı. Heyecanı dorukta olan seçimde Demir’in listesi en yakın rakibi

Sağlamel sağlam geliyor
Sağlamel sağlam geliyor

Alanya Elektrikçiler Elektronikçiler ve Sıhhi Tesisatçılar Odası Başkanı yeniden odaya aday oldu. Çok kalabalık bir ekip ile çalışmalarını