Mahmutlar Mahallesi’nde yapıma başlanan ‘Apron Home’ adlı projeyi yürüten Apron İnşaat’ın ofisi atıl vaziyette. Apron İnşaat’ın Mahmutlar’da bulunan ofisinin bir süredir kapalı olması ve tabelasının sökülmesi, müşterileri tedirgin etti. Alanya’da ‘Ev al emekli ol tatil yap’ sloganıyla projesini pazarlayan firmanın Alanya’da 39 bin TL’den daire sattığı iddia edildi.  Firma yetkililerine ise ulaşılamadığı öğrenildi.Apron İnşaat’ın Mahmutlardaki projesi eski Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in ailesinin arsası olduğu öğrenildi.
‘2015’TE BİTECEK’ DENMİŞTİ
İKİ blok ve 128 daireden oluşan projenin temeli geçtiğimiz aylarda atılmıştı. Temeli atılan projede yer alan dairelerin yüzde 95’inin satıldığını açıklayan firma yetkilileri, projeyi 2015 yılında tamamlamayı planladıklarını açıklamıştı. Apron İnşaat’ın Alanya Şube Müdürü Hatice Bal, daha önce yaptığı açıklamada “Biz yapıyoruz, biz satıyoruz, biz kiralıyoruz. Bu proje ile vatandaş bir nevi evini sigortalamış oluyor” demişti.
‘İLK KİRA EYLÜLDE’ VAADİ
APRON Home’dan ev alanların gelecek yıl Eylül ayından itibaren kiralarını almaya başlayacağını ifade eden Bal, dairelerin 2+1, 75 metrekareden oluştuğunu belirtmiş, projenin tanıtımı için 30 Haziran tarihine kadar cazip bir kampanya başlattıklarını kaydetmişti. Bal, “Bu tarihe kadar Apron Home’dan daire almak isteyen kişilere 69 bin lira ile 89 bin lira arasında fiyatlar sunuyoruz” demişti. Ancak, şu an Apron İnşaat’a ulaşılamıyor.
ÇELİK “YETKİLİLERE ULAŞAMIYORUZ”
Apron İnşaat’ın başlattığı proje arazisinin Mahmutlar eski Belediye Başkanı Ali Çelik’e ait olduğu ortaya çıktı
Mahmutlar Mahallesi’nde yapımına başlanan  ‘Apron Home’ adlı projeyi yürüten Apron İnşaat ofisinin kapatılması ve şirket yetkililerine ulaşılamamasının ardından Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ali Çelik “Ailemiz araziyi Apron İnşaat’a kat karşılığı verdi. Şu an ben de Apron yetkililerine ulaşamıyorum. Bir Apron çalışanı bayramdan sonra inşaatın süreceğini söyledi. Bekleyeceğiz ve olmazsa araziyi başka bir müteahhit firmaya vereceğiz” dedi