123Mahmutlar Post Gazetesi 10. yaşına basmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyor.Bu önemli günü Ramazan ayına gelmesinden dolayı kutlayamadık, yine de tüm dostlarımız bizi hatırladı ve kutladılar. Buradan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel ile Rize Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Zümrüt Rize Gazetesi sahibi Faik Bakoğlu’na, ATV Televizyonu sahibi Servet Sipahioğlu’na ayrıca teşekkür ederiz.
Daha dün gibi 20 Temmuz 2004, Türkiye’deki beldelerde çıkan ilk yerel gazete Mahmutlar Post. Acaba, ‘yaşar mıyız?’ diyerek emekledik, çok sağolsun okuyucularımız ve esnaflarımız elimizden tuttu, yürür hale geldik, dünümüzü hiçbir zaman unutmadık, hatta o günleri kendimize rehber edindik. Hergün daha da heyecanlı bir iş günü ile arkamızda tam 10 yıl bıraktık. Mahmutlar’da, Kestel’de, Kargıcak’ta hatta bazı zamanlar Alanya’daki gündemi yazan değil, gündemi belirleyen gazete olduk.
Doğru ve ilkeli gazete yayımlamayı ilke edindik. Bu duruşumuzdan hiç taviz vermedik, paradan önce onur dedik, gurur dedik ve sizlerin güvenini kazanarak 10. yıla geldik. 10 yaşındayız, daha yolun başındayız. Kolumuz kanadımız kırık, dün bir belde de yayın yaparken, bugün 29 bin nüfuslu küçüçük bir Mahalle’de yayın hayatımızı sürdürüyoruz. İngilizce, Rusca, Norveççe gazeteler ile Matbaa işleri ve promosyon işleri de gazete çıkarmamıza yardımcı oluyor. İlk gözlerimizi açtığımızda ‘Mahmutlar’ın gözü, kulağı, sözcüsü olacağız’ demiştik. Biz sözümüzde duruyoruz, gücümüz yettiğince de durmaya çalışacağız. Biliyorsunuz artık Mahallelerde gazeteler birer, birer kapanıyor. Tıpkı belde belediyeler gibi. Var oluşumuz, siz okuyucularımız ve reklam desteği veren firmaların desteği ile gerçekleşiyor. Destekleriniz için binlerce teşekkür. Sizleri seviyoruz. Mahmutlar Post Ailesi.