Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 2. bölge olarak adlandırılan Dimçayı’ndan Konya Çimento’ya kadar uzanan 123 hektarlık imar sahasında 18. madde uygulamalarının tamamlandığını belirterek, “Vatandaşlarımız tapularını belediyemizden alabilirler. Turizm, ticaret ve inşaat sektörünü bu bölgeye yatırım yapmaya davet ediyorum.” dedi.
VATANDAŞLARA TAPULAR DAĞITILIYOR
Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, belediye binasında bir basın toplantısı düzenleyerek, belde halkına 2. bölgenin imara açıldığının müjdesini verdi.  Başkan Yücel, Belediye Meclisinin 07.05.2009 tarih ve 19 sayılı kararı ile 2. bölge İmar Sahasına ait 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli uygulama İmar Planlarının onaylandığını belirtti. Başkan Yücel, “ İmar Planlarına uygun olarak 18. Madde uygulaması tamamlanarak, Belediye Encümenimizin 25.11.2010 tarih ve 52 sayılı kararı sonucunda Tapu Sicil Müdürlüğü’nde tescil işlemleri yapılmış ve bu bölge yapılaşmaya açılmıştır. Bölge 123 hektardır ve Dimçayı’ndan Konya Çimento’ya kadar olan alanı kapsamaktadır. Tercihli alan, turizm ve ticaret alanlarından oluşan bu bölgede emsal 0,75’tir ve 4 kat olarak planlanmıştır. Turizm alanlarında yükseklik ise serbest bırakılmıştır.” dedi.
KESTEL SORUNSUZ BELDE
Göreve geldikleri andan itibaren imar planı çalışmalarını aralıksız devam ettirdiklerini belirten Yücel, “Bu günlere çok zorlu ve uzun süreçlerden geçerek geldik. Meclis üyesi arkadaşlarım ile çok çaba sarf ettik. Şu an imarla ilgili sorunumuz kalmadı. En önemli bölgeleri yapılaşmaya açtık. Diğer bölgelerle ilgili planlama çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.
YÜCEL: YATIRIMCILARI KESTEL’E BEKLİYORUM
Vatandaşların belediyeye müracaat ederek tapularını, imar durumu ve inşaat ruhsatlarını alabileceklerini kaydeden Başkan Yücel, geçen yıl yapılaşmaya açılan ve sahile en yakın imar sahası olan birinci bölgede inşaat çalışmalarının devam ettiğini ve bu bölgeye yatırımcıların çok yoğun ilgi gösterdiğini ifade etti. 2. Bölgede çok değerli turizm ve ticaret alanlarının bulunduğuna dikkat çeken Yücel, “Kestel şu an Alanya’nın gelişime ve değişime açık,  en cazip bölgesidir. Turizm, ticaret ve inşaat sektörünü bölgemizde yatırım yapmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.