23 Nisan coşkusu

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » 23 Nisan coşkusu
Paylaş
Tarih : 25 Nisan 2011 - 13:08

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 91. yıl dönümü beldemizde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Tüm yurtta çeşitli etkinliklerle kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 91. yıl dönümü, Mahmutlar’da bulunan ilköğretim Okulları’nın düzenledikleri çeşitli etkinliklerle kutlandı.

ÇELENK KOYMA TÖRENİ İLE BAŞLADI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 91. yıl dönümü kutlamaları Mahmutlar Belediyesi önünde bulunan Atatürk büstünün önüne çelenk koyulmasıyla başladı. Mahmutlar Belediye Başkanlığı çelengini, Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik koydu. Türk Silahlı Kuvvetleri çelengini Mahmutlar Jandarma Karakol Komutanı Cengiz Tok koydu. Milli Eğitim Bakanlığı çelengini Mahmutlar Şükrü Kaptanoğlu Lisesi Müdürü Eraltan Mersin koydu. Mahmutlar Aile Sağlığı Merkezi çelengini Dr. Mevlüt Sönmez koydu. Mahmutlar PTT çelengini Postane Müdürü Orhan Altınay koydu ardından tüm sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin çelenklerini koymasının akabinde ebediyete intikal eden Türk büyükleri ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk adına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

GÖSTERİLERE BÜYÜK İLGİ

Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik ve Mahmutlar Jandarma Karakol Komutanı Cengiz Tok’un öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasıyla başlayan tören İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Açılış konuşmasını yapan Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün, Türk ve dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha büyük bir coşkuyla kutlamanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Milletimizin en değerli varlığı çocuklarımız, barışın, birliğin, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri, aydınlık yarınlarımızın güvencesidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.
Bu vesileyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutlar,  saygılarımı sunarım” dedi.

Ardından Yukarı Mahalle Halil Ülker İlköğretim Okulu Müdürü Murat Uz günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmasını yaptı. Tören öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili yazı ve şiirlerini okumasıyla devam etti. Öğrenciler tarafından hazırlanan çeşitli halk oyunları gösterileri vatandaşlar tarafından büyük ilgi ile izlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlama etkinliklerine Mahmutlar’da yaşayan yerleşik yabancıların da ilgisi büyüktü. Tören, okulların tören geçişleri ile son buldu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

14 yaşındayız
14 yaşındayız

20 TEMMUZ 2004 yılında yayın hayatına başlayan Gazetemiz Mahmutlar Post, 14. yılına 2 gün sonra giriyor. Dile kolay iki gün sonra 14 yaşında

 Gökbel’e gidiyoruz
 Gökbel’e gidiyoruz

On binlerce kişinin sabırsızlıkla beklediği ‘14. Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ bu hafta sonu gerçekleşecek. Cumartesi akşamı

Türel’den on numara hizmet
Türel’den on numara hizmet

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’daki en önemli sosyal hizmet yatırımlarından biri olan Hasta Yakınları Sosyal ve Kültürel