Gelin bu soruların cevabını  bir kaç bölüm içinde, birlikte görelim:

  1. BÖLÜM

Far – infrared ışınlar, dalga boyları genelden daha uzun olan infrared ışınlardır (dalga boyları kısa olan infrared ışınlar yakın – infrared ışın olarak adlandırılır). Dalga boyları kırmızı bölgedeki görünür ışınlardan daha uzun olduğu için, yüksek ısıtma özelliğine sahiptirler. Görünmez ve materyallerce kolayca emilen uzak – infrared ışınlar kuvvetli rezonansa sahiptir ve organik oluşum moleküllerine karşı titreşim hareketine yatkındır.

Ayrıca , ışın genellikle dalga boyu kısa ise , daha iyi yansır ( quartz ısıtıcılarda olduğu gibi ) . Şayet dalga boyu uzun ise, temasda olduğu materyallerce emilir. Uzun dalga boyuna sahip ışınlar daha fazla yayılır ve bu da bize güneşle temas ettiğimizde neden sıcağı hissettiğimizi açıklar.Örneğin, 30 derecedeki bir suya girdiğimizde ısınmayız.Fakat aynı derecede güneş banyosu yaparsak ısınırız. Bu da güneş ışığındaki uzak – infrared ışınların derimizin derinliklerine nüfuz etmesi ve ısı yaratmasındandır.

Bu ısınma hareketi, değişik hastalıklara sebep olan mikroplardan kurtulmayı, kılcal damarların genişlemesini, kan deveranının artmasını ve hücre yenilenmesini sağlar. Eğer bu ışınlar hücrelerde oluşan nem ve protein molekülleri ile temasta olursa, bu molekülleri dakikada 2000 kezlik bir hızla hafifce titretir. Bu hareketin çeşitli geriatrik hastalıkları önlediği, yaşlanmayı yavaşlattığı, fizyolojik fonksiyonları iyileştirdiği ve kronik bitkinliği tedavi ettiği kanıtlanmıştır.

Far Infrared’in konvansiyonel ısı ve buhar saunaları ile mukayese edildiğinde civa, alüminyum gibi ağır metallerin, ve hatta kolesterol, nikotin, alkol, amonyak, sülfürik asid ve diğer çevresel toksinlerin detoxunda 7 kat daha etkin olduğuna inanılmaktadır.

İnsan vücudu vücuttan hemen atılamayan ve hastalıkları tetikleyen her türlü biotoksinin birikip depolandığı bir haznedir. Sülfürdioksit ve karbondioksit gibi toksik gazlar veya civa, kurşun ve klorin gibi potansiyel olarak öldürücü ağır metal toksinler büyük su molekülleri ile karşılaştıklarında bu molekül kümeleri ile sarmalanır ve vücutta hapsolurlar. Bu toksinlerin biriktiği yerlerde kan deveranı bloke olur ve hücresel enerji bozulur.

Bununla birlikte bir 7-14 mikron Far Infrared dalgası bu büyük su moleküllerine uygulandığında su titreşmeye başlar. Bu titreşim su molekullerini bir arada tutan iyon bağlarını azaltır. Su buharlaştıkca bu hapsolmuş olan gaz ve toksinler serbest kalır.

Far Infrared terapi kan deveranını ve hasar görmüş dokulara oksijen tedarikini arttırır(kronik eklem ve kas ağrılarının ve sportif zedelenmelerin azalmasına yardımcı olur) , gevşeme ve rahatlığı geliştirir, uykuya neden olur ve stresi rahatlatır.

Kıymetli okurlarım bu satırlara kadar okudunuz, ”25 dakikada nasıl 100-500 gram verirrim?” in cevabını hala bulamadım dediğinizi duyar gibiyim.

Öncelikle NASIL? ın cevabını bulmamız için birkaç parçadan oluşan, yazı dizimizi sonuna kadar okumadan cevabı bulamayız. Evet gerçekten siz 25 dakikada 100-500 gram yağlarıınızdan vereceksiniz, biraz sabır. Hatta yazı dizimizi sonuna kadar bekleyemem diyenler olursa 05327081790 numaralı telefondan randevu alıp ücretsiz görüşme ve uygulama için ofisimizde bizi ziyaret edebilirler. Haftaya kaldığımız yerden anlatmaya ve yazmaya devam.

Sağlıkla kalın.