65 yaş mağduru

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » 65 yaş mağduru
Paylaş
Tarih : 20 Nisan 2015 - 9:18

saat kulesıAntalya Büyükşehir Belediyesi Denetimli Mahmutlar Halk Otobüsü esnaflarından 65 yaş ücretsiz kart sahiplerinden şikayet üzerine şikayet geliyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney’e giden Şair Osman Soylu halk otobüsleri esnaflarını şikayet etti. Soylu “Alanya Belediyesi logolu 65 yaş halk otobüsleri ücretsiz kartları ile Alanya Belediyesi otobüslerinde bulunan manyetik cihaza gösterek   binebiliyoruz.

Mahmutlar ‘da ulaşım sağlayan Antalya Büyükşehir Denetimli Halk Otobüslerine başka yolcuların  arasında girdiğimde halk otobüsü şoförü ‘bu kart  bizde geçmez. Ücret ödeyeceksiniz’  diyor. Bu kartın geçerli olduğunu söyleyince tartışma çıkıyor otobüsten indirmek istiyorlar. Ayrıca otobüs şoförleri benim gibi kart sahiplerini tanıyorlar, yalnız otobüse binmek istediğimiz zaman gaza birden fazla basarak otobüse bizleri almıyorlar” dedi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Halk otobüsleri bu kart sahiplerini ücretsiz taşımak zorunda. Bu yönetmeliğe uymayan tüm halk şoförleri cezalandırılır.  Aksi hareket eden halk otobüslerinin plaka numaraları ile birlikte bize şikayet edin biz yasal işlem başlatalım” dedi. Güney’in bu  ifadesinden sonra Mahmutlar Halk Otobüslerini durdurmak istedim ama her zaman ki gibi şoför gaza bir fazla bastı. Aracın plaka numarasını almak istedim ama 77 yaşındayım giden bir otobüsün plakasını okuyamadım gözümde fazla görmüyor. Halk otobüsleri esnafları bizlere iyi davranmıyor  artık bu uygulamalarına bir son versinler bizleri mağdur etmesinler” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar