1616Bazı haberler vardır adamın aklı almaz bu haberde öyle bir haber.
CHP’li Büyükşehir Belediye Meclisi Erkan Demirci, Alanya’nın ilk ve tek Kadınlar Plajı konumundaki Aysultan Plajı’nın 85 bin TL olan kira ücretinin 1 TL’ye düşürüldüğünü açıkladı.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından hizmete açılan Alanya’nın Uğrak Mahallesi’ndeki Aysultan Kadınlar Plajı’nın kira ücretinin 85 bin TL olduğu açıklanmıştı.
DEMİRCİ TÜRELİ UYARDIĞINI İDDA ETTİ
2017 yılının Mayıs ayındaki Büyükşehir Meclisi’nde Aysultan Kadınlar Plajı’nda bulunan 2 adet 6 m² büfe, 2 adet 25,52 m² WC, sökülüp takılabilir soyunma kabini, duş, gölgelik ve şezlong alanının ilk yıl bedeli 85000 TL+ KDV olmak üzere belediye şirketi EKDAĞ AŞ’ye kiralanması uygun görülmüştü. O dönem Büyükşehir Meclisi’nde konuşan Demirci, Türel’i uyararak, “Kleopatra Plajı’nda büfeler bile bu ücrete kiraya verilemiyor. Bu konuda belediye zarar etmesin” diye uyarmış ama Büyükşehir Belediye Meclisi’ne de söz dinletememişti.
TÜREL YANITSIZ BIRAKTI
Demirci’nin bu uyarısının üzerinden 5 ay geçti ve Büyükşehir Belediye Meclisi, Aysultan Kadınlar Plajı’nın belediyeye ait Ekdağ tarafından işletilmesi yönünde bir karara imza attı. Bu kararla birlikte Büyükşehir Belediye Meclisi, Ekdağ’a kiraya verilen Aysultan Kadınlar Plajı’nın kira bedelinin 1 TL olarak belirlenmesi kararı aldı.  Demirci’nin ise kira bedelinin 1 TL’ye düşürüldüğü plajdaki işletmeciye de indirim yapılıp, yapılmayacağı yönündeki sorularını Türel yanıtsız bıraktı.