Alanya’daki yerel gazetelerdeki haberin içinde bulunanlar hayret içinde kaldıklarını beyan ediyorlar. Anlayacağınız bir toplantıdasınız ve 10 kişisiniz ve 10 kişiden biri de sizsiniz.
Bir gün sonra bir bakmışsınız toplantıda 100 kişi diye yazılmış haberde.
Geçtiğimiz gün CHP Mahmutlar’da 2 kadın partiliye ilk defa CHP’ye katılmışlar gibi rozet takıldı, haberde ’30 kadın CHP’ye geçti ve rozet takıldı’ yazıyordu. O an partide tamamı 30 kişinin dahi olmayışı ayrı bir soru işareti idi. Anlaşılıyor ki konu duygusal…
Bu hafta konu Kestel.
Geçtiğimiz hafta CHP Alanya Belediye Başkan adayı Şefik Türktaş, Kestel’de seçim ofisi açtı. Yerel gazeteleri okuyan Kestel’li haberleri çok abartılı bulmuş. O açılışta ben yoktum. Bu konuları bana doğru ve dürüstlüğüne inandığım CHP’li bir grup Kestelli anlattı.
Avsallar’dan Şerif Kaya, Demirtaş’tan Mustafa Aras, Mahmutlar’dan Ali Çelik gibi isimler sayıldı ama maalesef Kestel halkı bu açılışa pekte rağbet göstermemiş.
Alanya Gazeteleri, ‘Türktaş Kestel’e damgasını vurdu’ yazıyordu.
Bu başlığa Kestel halkının cevabı gecikmedi.
“1 Nisan’da Kestel damgayı kime vuracak o zaman belli olur” dediler.
Kestelli bir grup ziyaretime geldi. Kestel’in 2014 yerel seçimlerde Alanya Belediye Başkanlığına Adem Murat Yücel ismi üzerinde mutabakat kıldığını açıkladılar.
Bu bir çalışmanın sonucu değildir.
‘Kestelli ortak akılla kendi bünyesinden çıkan bir adayın etrafında kenetlenmesini bilmiştir’ söylemleri Adem Murat Yücel’in Kestel üzerinde birlik beraberliği nasıl sağladığının açık bir göstergesidir.
Kestel’de 30 Mart 2014 Yerel seçimlerde Adem Murat Yücel ismi AKP ve CHP adaylarına göre çok daha fazla çıkması bekleniyor. Kestel’de bu seçimde AKP, CHP, DYP ve MHP yok Adem Murat Yücel var.
Bu demek değildir ki diğer partilere hiç mi oy yok, elbette çıkacak ama görünen o ki, Kestel halkı adayına sahip çıkmış. Yani haberde de olduğu gibi Kestel’e bir damga vurulmuş ama bu damgayı vuran isim önemli.
Adem Murat Yücel çalışmaya 1 Ocak yani yarından itibaren başlayacak. Adaylığı açıklandığı zaman bile büyük bir heyecan uyandıran Yücel’e sadece Kestel sahip çıkmıyor. Mahmutlar’dan, Kargıcak’tan, Yaylalı, Gözüküçüklü ve Dim köylerinden de büyük bir destek var.
‘Bizim çocuk’ deyimi ile başlayan sahip çıkma, dürüst, düzgün ve genç deyimi ile her gün daha da derlenip toplanıyor.
Doğu belde ve köylerinin sahiplendiği MHP adayı Kestelli Adem Murat Yücel’e Oba beldesinin de sahip çıktığı söyleniyor.
Adem Murat Yücel’in annesi Obalı ve tanınmış bir aileye mensup.
Aday açıklamasından önce ‘MHP’nin adayı Adem Murat Yücel olursa, batı beldelerini kaybeder’ deniyordu.
Adem Murat Yücel aday olduktan sonra batı beldelerinin ne durumda olduğu ortaya çıktı.
İncekum Belediye Başkanı, Okurcalar Belediye Başkanı, Konaklı Belediye Başkanı, Konaklı Eski Belediye Başkanı Ali Şahin, Payallar Belediye Başkanı, Güzelbağ Belediye Başkanı, Adem Murat Yücel’e koşulsuz destek olduklarını kamuoyuna açıkladılar.
Burada şu önemlidir.
Alanya’da 9 Belediye Başkanı bir adayı desteklerse orada hareket var, bereket var demektir.
Çünkü bu beldelerde seçim kazanan başkanların hizmet ettiği halkı üzerinde bir ağırlığı vardır, bu da seçimlerde nereyi desteklerse oraya yansır.
Çıplaklı, Cikcilli Belediye Başkanları ile birlikte doğu bölgesinde etkili Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk’ün de bölgesinde önemli bir güç olduğunu unutmayalım.
Zihni Asiltürk 5 yıllık hizmet döneminde Mahmutlar ve Kargıcak’ın yanı sıra Demirtaş ve köylerindeki hiçbir cenaze ve düğünü kaçırmamıştır. İyi günde kötü günde doğu bölgesindeki tüm organizasyonlarda bulunan Zihni Asiltürk, Adem Murat Yücel’in en büyük destekçisi olacaktır. 16 veya 18 bin seçmenli Mahmutlar’ı unutmamak gerekli.
Adem Murat Yücel ismi ilk açıklandığında Mahmutlar’ın nasıl heyecanla sevindiğini kendi gözlerimle gördüm.
Mahmutlar’da başta CHP’li geniş aileler olmak üzere AKP’den de önemli bir ölçüde destek alacak gibi görünüyor Yücel…
Mahmutlar beldeler arasında çok önemli bir belde. Birincisi, İlçe büyüklüğünde ve şehir medeniyetlerini bünyesinde geliştiren onlarca ilçeden daha büyük ve modern bir beldenin Alanya Belediyesi Meclisi’ne göndereceği temsilciler çok önemli.
Bilgi dağarcığı derin ve dünya görüşü üst düzeyde olması önemli. Çalışma arkadaşlarını iyi seçeceğini umuyorum Yücel’in.
Alanya’nın tamamının kucakladığı bir adaydır Adem Murat Yücel.
Bu yeter mi elbette yetmez, yetmesi için çok çalışmak, çalışmak, çalışmak, çalışmak gerekli.

CEVAP VER

lütfen yorumunuzu yazınız
lütfen adınızı yazınız