Genel seçimler bitti, sıra yerel seçimlere geldi. Kimler hangi partiden aday? Tüm bu soruları okuyuculara sosyal medyadan gazetemiz sahibi Mesut İlhan sordu. Gelen yorumların çoğunluğu ise, Adem Murat Yücel nerede biz oradayız” cevabı verdiler.
Mahmutlar Post Gazetesi imtiyaz sahibi Mesut İlhan kendine ait sosyal medya hesabından ‘Gözler yerel seçimlerde’ başlıklı paylaşımına yüzlerce yorum yapıldı. Yapılan yorumların çoğu Adem Başkan nereye biz oraya” oldu.
MAKAS NASIL KAPANIR?
Başkan Yücel’in mensubu olduğu MHP en son seçimlerde 4. Parti oldu. MHP ile 1. Parti olan AK Parti arasında tam 42 bin, MHP ile 2. olan İyi Parti ve CHP arasında da tam 13 bin fark oluştu. Bu oranlarla hangi aday hangi partinin adayı olur, hangi partiler ittifak yapar sorularını paylaşımcılarına soran İlhan’a ilginç yanıtlar geldi.
YÜCEL’İN YILDIZI PARLAK
Mevcut Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in diğer adaylara göre daha çok şansı olduğu yorumlarda ortaya çıktı. Mensubu olduğu MHP 4. Parti olsa da AK Parti, İYİ Parti ve CHP ile arasındaki uçurum fark Yücel’in kişisel oyu ile kapatacağı yorumlar oldukça yüksek. Bir paylaşımcının ‘Bir Alanyamız var, birde Adem Murat Yücel başkanımız var. Adam gibi adam başkanımızla devam’ cevabı tüm yorumcuların ortak görüşü gibi oldu.