Ağa’dan Gökbel’e davet

Ana Sayfa » Haberler » Magazin » Ağa’dan Gökbel’e davet
Paylaş
Tarih : 18 Temmuz 2016 - 13:20

aga2013-2016 yılları arasında 3.kez Alanya Gökbel güreş ağalığını kazanarak Altın Kemerin sahibi olan Kasımoğlu Kerim Yılmaz Alanya halkını Gökbel’e etti.

30-31 Temmuz tarihlerinde Gökbel tarihi günlerinden birini daha yaşayacak. Sibel Can’ın sahne alacağı organizasyonda güreş ile birlikte çeşitli organizasyonlar sunulacak.

  1. Geleneksel Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşlerine on binlerce kişinin katılımı bekleniyor. 3 defa üst üste ağalık unvanını elde eden Güreş Ağası Kasımoğlu Kerim Yılmaz, geçtiğimiz yıl altın kemer almaya hak kazanmıştı. Altın kemerli ağa Kasımoğlu Kerim Yılmaz bu yıl ağalık yarışmasına katılmayacağı öğrenildi.
    “SİBEL CAN GELİYOR”
    Alanya Belediyesi’nin organize ettiği Gökbel Güreşlerine ülkenin en ünlü başpehlivanları katılacak. Her yılkinden daha güzel ve organizeli geçmesi beklenen programda 30 Temmuz akşamı Türkiye’ninstarı Sibel Can sahne alacak.30-31 Temmuz Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşlerine Güreş Ağası Kerim Yılmaz tüm halkı ve turistleri davet etti.
    “ON BİNLERCE KİŞİ KATILACAK”
    Bölgenin en büyük organizasyonlarından olan Gökbel Güreşlerine on binlerce yerli halkın yanı sıra çok sayıda turistin ve yerleşik yaşayan  yabancılarında katılması bekleniyor.  Yöre halkının yaşamı ve açılan stantlar ve sergilerde satış yapılan saç kavurması,  mangal keyfi, karlama, bazlama ve gözleme türü yiyecekler katılımın her geçen yıl daha artmasına neden olurken organizasyonun karnaval havasında geçmesi bekleniyor..
Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Özbek esnaf turunda
Özbek esnaf turunda

MHP Antalya Milletvekili Mahmutlarlı İşadamı Ömer Özbek Mahmutlar’daki esnafları ziyaret etti. Alanya bölgesinde ziyaret etmedik iş yeri bırakmayan

Aydoğan Mahmutlar’da
Aydoğan Mahmutlar’da

İYİ Parti Antalya Milletvekili adayı Meryem Aydoğan Bayram boyunca Mahmutlar’da vatandaşlarla bayramlaştı ve esnaf esnaf gezerek İYİ Parti Cumhurbaşkanı

 Meltem ve Enes’in mutlu günü
 Meltem ve Enes’in mutlu günü

Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan’ın yeğeni Meltem İlhan ile Enes Çetin nikahlandı. Alanya Belediyesi Mahmutlar Hizmet binasında gerçekleşen