aga2013-2016 yılları arasında 3.kez Alanya Gökbel güreş ağalığını kazanarak Altın Kemerin sahibi olan Kasımoğlu Kerim Yılmaz Alanya halkını Gökbel’e etti.
30-31 Temmuz tarihlerinde Gökbel tarihi günlerinden birini daha yaşayacak. Sibel Can’ın sahne alacağı organizasyonda güreş ile birlikte çeşitli organizasyonlar sunulacak.

  1. Geleneksel Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşlerine on binlerce kişinin katılımı bekleniyor. 3 defa üst üste ağalık unvanını elde eden Güreş Ağası Kasımoğlu Kerim Yılmaz, geçtiğimiz yıl altın kemer almaya hak kazanmıştı. Altın kemerli ağa Kasımoğlu Kerim Yılmaz bu yıl ağalık yarışmasına katılmayacağı öğrenildi.
    “SİBEL CAN GELİYOR”
    Alanya Belediyesi’nin organize ettiği Gökbel Güreşlerine ülkenin en ünlü başpehlivanları katılacak. Her yılkinden daha güzel ve organizeli geçmesi beklenen programda 30 Temmuz akşamı Türkiye’ninstarı Sibel Can sahne alacak.30-31 Temmuz Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşlerine Güreş Ağası Kerim Yılmaz tüm halkı ve turistleri davet etti.
    “ON BİNLERCE KİŞİ KATILACAK”
    Bölgenin en büyük organizasyonlarından olan Gökbel Güreşlerine on binlerce yerli halkın yanı sıra çok sayıda turistin ve yerleşik yaşayan  yabancılarında katılması bekleniyor.  Yöre halkının yaşamı ve açılan stantlar ve sergilerde satış yapılan saç kavurması,  mangal keyfi, karlama, bazlama ve gözleme türü yiyecekler katılımın her geçen yıl daha artmasına neden olurken organizasyonun karnaval havasında geçmesi bekleniyor..