16387132_10207846565833372_4295391733679968417_nAntalya Büyükşehir Belediyesi’nin Dim Barajı üzerine yaptığı ve çevre köyleri birbirine bağlayan Ak Köprü’de asfalt döküm çalışmaları yapıldı.
GEÇTİĞİMİZ yıl Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından temeli atılan Ak Köprü inşaatı tamamlandı. Dim Barajı Gölü’nün üzerine inşa edilen köprünün iki ucu birleşti. Başkan Türel’in seçimlerden önce sözünü verdiği, Alanya için büyük önem taşıyan köprü açılış için gün sayıyor. 190 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindeki köprü, Dim Barajı çevresindeki 12 mahalleye ulaşımı sağlarken, aynı zamanda bölge turizminin gelişimi için de büyük önem taşıyor.
AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYILIYOR
Yaklaşık 7 milyon TL harcanarak Alanya’ya kazandırılan Ak Köprü, yöre halkı tarafından 4. Boğaz Köprüsü olarak anılıyor. Dim Barajı Gölü üzerinde yükselen köprüde artık son rötuşlar yapılırken, bağlantı yollarının asfaltlanmasına da başlandı. Kısa süre sonra tamamlanacak çalışmaların ardından köprünün bu ay içerisinde trafiğe açılması planlanıyor. Büyükşehir Koordinatörü Hüseyin Güney, “Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya’ya büyük yatırımlarına devam ediyor. Her ay ya bir açılış ya da bir temel atma töreni yapıyoruz. Ak Köprü sadece 12 mahalleyi birbirine bağlamayacak, bir cazibe alanı olan Dim bölgesine yerli ve yabancı turistlerin gelmesini de sağlayacak” dedi.