AKP’de ‘Savaş’

Ana Sayfa » Haberler » Politika » AKP’de ‘Savaş’
Paylaş
Tarih : 05 Aralık 2017 - 13:02

DSC_0136 svs DSC_0123 DSC_0130Mustafa Toklu başkanlığında tek listeyle kongreye giden AK Parti Alanya’da Mahmutlar gerginliği yaşandı. AK Parti Alanya İlçe yönetim listesinde Mahmutlar eski CHP Belediye Başkanı Ali Çelik’in oğlu Savaş Çelik’i gören Mahmutlarlı AK Parti’li delegeler salonu oy kullanmadan terk ettiler. İstifa edeceği söylenen listedeki başka bir isim Fatma Anılgan’ın yerine Kübra Taşkıran ismi ile hamle yapan Mustafa Toklu liste açıklanmadan krizi önlemiş oldu.

Listede Fatma Anılgan ve Savaş Çelik başını eski Belediye Başkanı Alaattin Çakır’ın çektiği AK Partili Mahmutlarlı delegeler Savaş Çelik’in listeye girmesine büyük tepki göstererek salon dışına çıktılar. İki saate yakın salon dışında Savaş Çelik’i listeden sildirmeye çalışan Mahmutlarlı delegeler bunu başaramayınca kongreyi oy kullanmadan terk ettiler.

SANDAL, “HESABI TOKLU VERİR”

Savaş Çelik isminin listeye girmesine büyük tepki gösteren AK Parti Mahmutlar Mahalle Başkanı Ercan Sandal Mahmutlar Post Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Sandal, “16 yıl emek verdiğim AK Parti Alanya İlçe yönetimine yerel seçimlerde silah silaha girdiğimiz ismin yazılması bizleri şok etmiştir. 2019 yılındaki yerel seçimlerin hesabını Mustafa Toklu versin” dedi.

ÇAKIR, “AK PARTİ BENİM İÇİN BİTMİŞTİR”

Mahmutlar Eski Belediye Başkanı Alaattin Çakır CHP’li eski Belediye Başkanı Ali Çelik’in oğlu Savaş Çelik’i listede görür görmez hemen salonu terk ettim” dedi.

Mahmutlar Post Gazetesine açıklamalarda bulunan Çakır “AK Parti’den 4 yıl önce istifa etmiştim. Devletin bekası için AK Parti’ye oy veriyordum. Bu liste krizi ile birlikte benim ve ailemin AK Parti ile hiçbir bağı kalmamıştır. Bana uygun bir partide siyasi hayatımı devam ettirebilirim. AK Parti’de konumum artık kapanmıştır” dedi.

ANILGAN, “İSTİFA EDECEĞİM”

AK Parti Alanya İlçe Yönetim listesinde adı bulunan Mahmutlar’lı Fatma Anılgan istifa edeceğini açıkladı. Anılgan, “Cumhurbaşkanımızın da sık sık dile getirdiği ‘kriter’ cümlesine sahip olmayan kişileri listede gördüğüm için tabanım ile birlikte tüm delegelerimizle kongreden ayrıldık. Önümüzdeki günlerde istifa edeceğim” dedi.

“ÇELİK KADIN KOLLARINDAN AYRILIYOR”

CHP’den Ali Çelik’in Belediye Başkan adayı olması ile birlikte ayrılarak AK Parti saflarına katılan Mahmutlar’daki önemli bir isim Emine Çelik, sosyal medyadan açıklama yaparak istifa edeceğini açıkladı. Emine Çelik, “Ak Parti Alanya kadın kollarındaki görevimden ayrılma kararı aldım. En kısa sürede kadın kolları görevimden ayrılma kararına dair istifa dilekçemi sunacağım. Partimin üyesi olarak devam edeceğim. Rabbim yolundan ayırmasın” dedi.

SAVAŞ ÇELİK LİSTEDE

Son dakika sürprizi olarak listede ismi yazılan CHP’li Eski Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in oğlu Mimar Savaş Çelik Mustafa Toklu’nun 25 kişilik asil listesine girmeyi başardı. AK Parti Mahmutlar delegeleri önümüzdeki günlerde ne gibi bir tavır sergileyecekleri merak ediliyor.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

 Lağım gibiyiz…!
 Lağım gibiyiz…!

Geçtiğimiz hafta Arıtmadan gelen ağır fosseptik kokusu Mahmutlar’da yaşayan halkı canından bezdirdi. Bakteri aşılama çalışmaları ile kokunun

Esnaflardan MAHKOD’a destek
Esnaflardan MAHKOD’a destek

Mahmutlar’ın şehirleşmesi için kurulan Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD’a esnaf desteği sürüyor. Geçtiğimiz hafta MAHKOD’a

Sık sık buluşuyorlar
Sık sık buluşuyorlar

Son zamanlarda sık sık bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Alanya Belediye Bşkanı Adem Murat Yücel adeta düşman çatlatıyorlar. Yücel,