AKP’de ‘Savaş’ sürüyor

Ana Sayfa » Haberler » Politika » AKP’de ‘Savaş’ sürüyor
Paylaş
Tarih : 13 Mart 2018 - 10:12

AJPAK Parti Alanya kongresinde liste sürprizi yaşayan Mahmutlar’lı AK Partililer Mahmutlar’da AK Parti teşkilatının kurulmasını geciktiriyorlar. AK Parti Alanya İlçe Yönetimi Alanya’daki tüm mahallerdeki Teşkilat Başkanlarını açıklarken, Alanya’nın en fazla nüfuslu Mahmutlar’da açıklamaması Mahmutlar’da hala ‘Savaş’ sürüyor yorumları yapılmaya başlandı.

SAVAŞ ÇELİK GERGİNLİĞİ

Bilindiği üzere AK Parti Alanya yönetim kadrosuna sürpriz bir şekilde yer alan eski Mahmutlar Belediye Başkanı CHP’li Ali Çelik’in oğlu Savaş Çelik Mahmutlar’lı AK Partili delegelerin Alanya İlçe kongresini boykot ederek oy kullanmadan terk etmişlerdi.

ÇAKIR,‘ARTIK AK PARTİ YOK’ DEMİŞTİ

Mahmutlar eski Belediye Başkanı Alaattin Çakır Savaş Çelik’in listede bulunmasını öğrenmesinden sonra ‘Benim ve ailemin bundan sonra AK Parti ile hiç bir bağım yoktur. Bundan sonra bize uyan siyasi partilerde uygun zamanlarda siyaset yapabiliriz’ açıklaması krizin başlangıcı olarak gösterilmişti.

SANDAL İSTİFA ETMİŞTİ

Mahmutlar AK Parti Mahalle başkanı Ercan Sandal kongrede sözlü mücadeleden sonra AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu ile basın üzerinden tepkilerini sürdürmüş istifa dilekçesini basın ile paylaşırken kaybedilecek olan yerel seçimlerin sorunlusu olarak Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu olacağını ima etmişti.

BAŞKAN ARANIYOR

AK Parti Mahmutlar’a Mahalle Başkanı aramaya devam ediyor. Mahmutlar Post Gazetesi olarak edindiğimiz bilgilerde Mahmut Sarıkan’a ve Muhammet Bağışlar’a başkanlık teklifi yapıldığı Mahmut Sarıkan’ın,“Bu yapı ile nasıl yönetim kuracağım. Birçok partili yerel seçimlerde AK Partiye karşı tavırları var. Partililer arasında soğuk savaş var” diyerek görevi kabul etmediği öğrenildi.

Muhammet Bağışlar’a ise Dayısı AKP Alanya Belediye Meclis üyesi Mustafa Keşoğlu aracılığı ile başkanlık teklifi geldiği. Keşoğlu, Muhammet Bağışlar ve Savaş Çelik’in Mahmutlar’da bir pastanede bir araya gelerek teklifi değerlendirdiği. Bağışların “ben kendi yönetimimi kendim belirlerim, Alanya yönetimi buna karışamaz, Savaş Çelik Mahmutlar yönetimine karışamaz eğer bu şartlarım kabul edilirse ben başkan olurum dediği bu şartların Alanya AK Parti yönetimi tarafından red edildiği edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hizmet yoksa oy da yok!
Hizmet yoksa oy da yok!

‘Mahmutlar’a hizmet gelmiyor, yatırımlar hep başka yerlere yapılıyor” diyen Mahmutlar halkı, “Siyasetçiler niçin Mahmutlar’a üvey evlat

Zabıta esnaf el ele
Zabıta esnaf el ele

Mahmutlar Zabıta Amiri Ali Aşık ve Zabıta Memurları, Mahmutlar’daki esnafları ziyaret ederek Turizm sezonu öncesi Zabıta – Esnaf birlikteliği

Siyasetin merkezi düttürünün kahvesi
Siyasetin merkezi düttürünün kahvesi

Mahmutlar’da siyaset düttürünün kahvesinde şekilleniyor. Hergün bu kahvede toplanan Mahmutlar halkı Türkiye, Antalya, Alanya ve Mahmutlar siyaseti