899238208İran’da yayın yapan ICC Televizyonu’na röportaj veren Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya turizmini değerlendirdi. Başkan Yücel, röportajında Alanya’nın güvenli ve huzurlu bir şehir olduğunu vurguladı
İRAN‘DA yayın yapan ICC Televizyonu, Alanya’da çekimlere geçen hafta başladı. Alanya turizminin ve iş dünyasının tanıtılacağı çekimler yaklaşık bir hafta sürdü. Çekimlerin ardından son olarak Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile de röportaj yapan ICC Televizyonu’nun sahibi Hamit Ahmedi, Alanya’yı çok beğendiklerini söyledi. Alanya’da faaliyet gösteren Alanya Time ve Kaktüs Medya ile anlaştıklarını ve her hafta Alanya’ya ekranlarında yer vereceklerini belirten Hamit Ahmedi, “İlk çekimlerimizi bu hafta tamamladık. Alanya gerçekten dünyada güzelliği sayılı şehirler arasında yer alıyor. Televizyonumuz Amerika’dan İran’a uydudan yayın yapıyor” dedi.
‘ALANYA MİSAFİRPERVERDİR’
İş dünyası ve turizmin de ele alındığı çekimlerin ardından Başkan Yücel ile röportaj yapan ICC Televizyonu, Alanya’da yaşayan İranlılar, Alanya’nın tarihi ve turizmi hakkında Başkan Yücel’e çeşitli sorular yöneltti. Alanya’nın bir turizm şehri olduğunu ve bunu korumak için Alanya Belediyesi olarak büyük titizlikle çalışmalarına devam ettiklerini belirten Başkan Yücel, “Alanya’da her milletten ve her ırktan yaşayan insanlar var. Çünkü Alanya doğal güzelliklerinin yanı sıra güvenli ve huzurlu bir şehir. Belediye olarak engellilere ve yabancılara yönelik ciddi çalışmalar yapıyoruz. Biz misafirperver bir kültüre sahibiz” diye konuştu.