Alanya’da gündem Berberoğlu

Ana Sayfa » Haberler » Politika » Alanya’da gündem Berberoğlu
Paylaş
Tarih : 18 Eylül 2017 - 10:58

berberAlanya AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu, Ekim ayında yapılacak kongrede aday olmayacağını açıkladı.
Şok bir haberle aday olmayacağını açıklayan AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu Alanya’da gündemi belirledi. Ekim ayında yapılacak kongrede aday olmayacağını açıklayan Berberoğlu döneminde AK Partiyi her seçimde zirveye taşımıştı. Mahmutlar’daki delege seçimlerindeki karmaşıklık Berberoğlu ile Mahmutlar eski Belediye Başkanı Alaattin Çakır’ın basın aracılığı ile karşılıklı diyalog yaşamasına neden olmuştu.

AK PARTİ BERBEROĞLU İLE ŞAHLANDI

2014 yılında AK Parti’nin Alanya İlçe Başkanlığı’na geçen Mustafa Berberoğlu

7 Haziran’da yapılan Genel Seçimlerde AK Parti oyunu yüzde 40.77’ye yükselterek seçimden birinci parti olarak çıktı. Alanya’dan 62 bin 461 oy alan Berberoğlu tam manasıyla partisini hazırladığı seçimlerde bir önceki genel seçime göre yüzde 10 oy artışı AK Parti içerisinde büyük takdir topladı. Berberoğlu’nun başında bulunduğu AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı Türkiye genelinde AK Parti’nin oyları yüzde 7-8 gerilediği bu dönemde oylarını yüzde 10 arttırarak tarihi bir başarıyı getirdi.

Berberoğlu’nun bir sonraki sınavı ise 1 Kasım 2015 seçimleri oldu. 7 Haziran’da kurulamayan hükümet dolayısıyla seçmen tekrar sandık başına gitti. Berberoğlu bu seçimde başarasını katladı. AK Parti 1 Kasım seçimlerinde yüzde 49.44 alarak neredeyse Alanya’daki her iki kişiden birinin oyunu aldı.

16 Nisan’da yapılan referandum için de yoğun bir çalışma dönemi geçiren Berberoğlu; AnkaraİstanbulAntalya, Adana gibi bir çok büyük şehirde ‘hayır’ oylarının önde olduğu seçimde Alanya’da  80 bin 355 kişinin oyunu alarak 48.86 oranını yakaladı.

AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı Berberoğlu başarısız diyen bir çok vatandaş ve muhtarlar rakamlar göz önüne alındığında Berberoğlu’na haksızlık yapıldığı görüşünde birleşti.

Berberoğlu’nun bu başarılı grafiğinde teşkilatla uyumlu çalışması, halkla iyi ilişkiler kurması ve şehrin siyasi yapısını iyi bilmesi gibi faktörlerin öne çıktığı da belirtildi.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Sık sık buluşuyorlar
Sık sık buluşuyorlar

Son zamanlarda sık sık bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Alanya Belediye Bşkanı Adem Murat Yücel adeta düşman çatlatıyorlar. Yücel,

Esnaf erken seçim istemiyor
Esnaf erken seçim istemiyor

Erken Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri’nin ardından şimdi de erken yerel seçim gündemde. Alanyalı esnaflar yerel seçimin

 İYİ Parti’de yüzler gülüyor
 İYİ Parti’de yüzler gülüyor

İYİ Parti Mahmutlar Mahalle Teşkilatı Basın ve Teşkilatlardan Sorumlu Başkan yardımcısı Eren Bahçeci, “Henüz daha 7 aylık bir parti iken