Alanya’yı dünya izledi

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Alanya’yı dünya izledi
Paylaş
Tarih : 27 Nisan 2015 - 11:31

turkiye-turu-nda-ilk-etap-cavendish-in-7240245_x_7713_oAlanya’yı Dünya gündemine taşıyarak tanıtımına büyük bir katkı sağlayan 51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun startı Pazar günü Cumhurbaşkanlığı Genel Sektreteri ve Dışişleri Bakanı tarafından birlikte verildi. Alanya halkıyla birlikte yerli ve yabancı çok sayıda turistin coşkuyla izlediği yarışların Alanya Etabı Uluslararası yayın yapan 15 TV kanalı ve 4 haber ajansı aracılığıyla 5 kıta da takip edildi. 600 milyona yakın izleyici kitlesine ulaşan yarışlar boyunca Alanya’dan 2 saat 45 dk. canlı yayın yapıldı.

ETABIN GALİBİ MARK CAVENDİSH

Büyük Britanyalı sprinteri Mark Cavendish Alanya etabının birincisi oldu. OricaGreenEDGE takımından Avustralyalı CalebEwan ikinci olurken, Bardiani CSF ekibinden İtalyan NicolaRuffoni üçüncü oldu. Bu sonuçların ardından Cavendish, genel klasmanda zirveye yerleşerek “turkuaz mayo”yu elde etti. Aynı zamanda sprint klasmanında da ilk sırada bulunan Büyük Britanyalı sprintere ödülünü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu verdi.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 3 Mayıs Pazar günü İstanbul’da sona erecek.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar