Öger Tours, 2018-2019 kış programını açıkladı. Alman ailelerin Türkiye’ye geri döndüğünün açıklandığı kış programı tanıtımında, Türkiye rezervasyonlarında çift haneli artışlar olduğuna dikkat çekildi
ALMAN YA’DAN Türkiye’ye büyük ölçekli operasyon yapan Öger Tours , Türkiye’nin bu pazarda çok etkileyici bir performans gösterdiğini açıkladı. Şirketin 2018-19 kış programının tanıtımına konuşan Öger Tours Genel Müdürü Songül Göktaş Rosati, Alman ailelerin Türkiye’ye dönük ilgisine işaret ederek, “Yaz tatilinde seyahat eden misafirlerimizin yüzde 30’u ailelerden oluşuyor” dedi.
REPEAT MÜŞTERİLER DE GERİ DÖNÜYOR
Çift ve orta yaş repeat müşterilerin de geri döndüğüne dikkat çeken Rosati, “Türkiye’ye seyahat eden Alman turistler sadece rakipsiz fiyat-kalite dengesini değil, ürün çeşitliliğini, yüksek kalite standardını ve her şeyden önce yüksek kalite standardını taktir ediyor. Türkiye’ye seyahat eden misafirlerimiz ‘yeniden gideceğiz’ şeklinde memnuniyet bildiriyor” ifadelerini kullandı. Rosati, değerlendirmelerine şu sözlerle devam etti: “Kümülatifte çok net bir çift haneli büyüme ve rezervasyon artışı kaydediyoruz. Bununla birlikte, Mısır, Tunus ve Fas için de olumlu bir satış performansı söz konusu. Genel olarak Kuzey Afrika destinasyonlarında çift haneli rezervasyon artışları var. Bu bölgelerde müşterilerimiz, plaj tatilinin yanında, Mısır’da dalış turlarına, gezi turlarına ve Nil üzerinde yapılan mavi turlara da yoğun talep var” dedi.