Almanya’da sevinç

Ana Sayfa » Haberler » Turizm » Almanya’da sevinç
Paylaş
Tarih : 28 Ekim 2013 - 15:37

GZP’ye ilk uçuşunu gerçekleştiren SunExpress, dış basında geniş yankı uyandırdı.

ALMANYA’NIN Düsseldorf şehrinden Gazipaşa Havalimanı’na ilk özel uçuşunu yapan SunExpress, Almanya’da da geniş yankı uyandırdı. SunExpress 1 Ekim’de Düsseldorf’tan basın mensupları, turizmciler ve tur operatörleriyle Gazipaşa Havalimanı’na ilk özel uçunu gerçekleştirmişti. Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde yayın yapan WAZ ve Stadtspiegel gazeteleri ile aynı zamanda internetten yayın yapan Lokalkompass gazetesi, SunExpress’in ilk uçuşuna dikkat çektiler. “Alanya Havaalanı Resmi Törenle Açıldı, Kardeş Şehirler Birbirine Daha da Yakınlaştı ve Alanya Havaalanı Açıldı” başlıklarıyla kaleme alınan haberlerde, Gazipaşa Havalimanı’nın bölge turizmi açısından önemine değinildi. Basında yer alan haberlerde Gladbeck ve Alanya’nın birbirine daha da yakınlaştığı, havaalanından yarım saatten daha az bir zamanda Alanya’ya ulaşılabileceği vurgulandı. 1 Ekim’de Almanya’dan gelen heyet arasında Alanya Belediyesi’nin Almanya’daki kardeş şehri Gladbeck eski belediye başkanı Wolfgang Röken, gazetelere yaptığı açıklamada, “Biz kardeş kentimize daha kolay ve kısa mesafeli yolculuktan sonra ulaşabileceğimiz için çok mutluyuz” demişti.
10 ÜLKEDE 16 NOKTAYA ULAŞILACAK
SunExpress’in uçuşu ile ilgili görüşlerini dile getiren TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Âşıklı da, “Alanya ve çevresi açısından büyük önem taşıyan direkt Almanya uçuşları SunExpress ile artık başlıyor. SunExpress’le birlikte Gazipaşa Havalimanı’ndan dış hatlarda karşılıklı direkt uçuşlar 10 ülkede 16 noktaya ulaşılmış olacak” diye konuşmuştu. SunExpress, 5 Kasım’da Almanya’nın Frankfurt, Leipzig ve Düsseldorf havalimanlarından Gazipaşa Havalimanı’na sefer düzenleyecek.
İŞTE LOKALKOMPASS’IN HABERİ
Benzer satırlara yer veren gazetelerden Lokalkompass’ın haber metni ise şöyle:
“Alanya Havalimanı resmi törenle açıldı.
Wolfgang Röken, Alanya Havalimanı açılış töreninde hazır bulundu. Turistler, Gladbeck’in Türkiye’deki kardeş kenti Alanya’ya havaalanından ulaşmak için yaklaşık 140 kilometre seyahat etmek zorundaydılar. Bu durum artık sona erdi. Gazipaşa-Alanya Havaalanı resmi törenle açıldı. SunExpress’in Almanya’dan gerçekleştirdiği ilk direkt uçuş nedeniyle düzenlenen törende 100’den fazla yolcunun önünde Gladbeck eski belediye başkanı ve meclis üyesi Wolfgang Röken, “Biz böylece kardeş kentimize daha kolay ve kısa mesafeli yolculuktan sonra ulaşabileceğimiz için çok mutluyuz” açıklamasını yapmıştı. Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu turistik bir merkez olan Alanya’nın geleceğe güvenle bakacağından ve muazzam bir şekilde yeni oluşumdan yararlanacağından ötürü ortaya çıkan bu sonuç hakkında tam olarak memnun ve mutluydu. Bütün misafirler önünde Röken’in Alanya hakkında yaptığı konuşmaya Sipahioğlu teşekkür etti. Havaalanı bitirme ve genişletme çalışmaları başarısızlıkla sonuçlanma tehdidi altındayken sonunda yıllar önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan en yüksek noktada NRW-Türkiye Meclis Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olarak bu havaalanının tamamlanmasına taraftar oldu.
Aslında bugüne kadar Antalya Havaalanı’ndan 140 kilometrelik transfer Alanya için konusal bir dezavantaj idi. Tur otobüsleri nihai hedefe varmak için 3 saat ve fazlası yolda olmak zorundalar idi. Gelecekte Gazipaşa Havaalanı’nda giriş çıkış kontrolü daha hızlı yapılabileceği gerçeğinden yola çıkılarak yarım saatten biraz fazla zamana ihtiyacımız olacak.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

İsveç’ten iyi haber
İsveç’ten iyi haber

İsveç’ten Türkiye’ye yaz sezonu için yapılan rezervasyonlarda geçen yıla oranla yüzde 83 artış olduğu bildirildi. İsveçli turistin

Ağa Bulgaristan’da
Ağa Bulgaristan’da

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Yılmaz, “Sofya’da yapılan turizm fuarında Alanya’ya kardeş şehir teklifi geldi”

Yol bitince turist yağacak
Yol bitince turist yağacak

Kalkınma Bakanı Elvan, “Konya-Hadim-Taşkent üzerinden Alanya’ya yol bağlantı çalışmamız devam ediyor. Bin metrenin üzerinde uzunluğu