Alpago, “Hayır Kardeşliği gördüm”

Ana Sayfa » Haberler » Politika » Alpago, “Hayır Kardeşliği gördüm”
Paylaş
Tarih : 10 Nisan 2017 - 8:50

17504267_1927817280782632_4452650078261714457_oEski Devlet Bakanı Önay Alpago Alanya’ya geldi. Alpago Hancı Gurme’de gazetecilerle buluştu ve Hayır kardeşiği gördüm dedi.

1994 1995 yılları arasında Tansu Çiller döneminde devlet bakanlığı görevinde bulunan siyasetçi Önay Alpago Alanya’ya geldi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin konuğu olarak Alanya’ya gelen Alpago gazetecilerle buluştu.

Ali Hancı‘nın sahibi olduğu Hancı Gurme’de yapılan toplantıda Alpago’ya CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut ve yönetimi ile CHP Meclis Üyeleri eşlik etti.

HAKLARIMIZI ÖZGÜECE KULLANALIM

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Alpago referandum çalışmaları kapsamında Alanya’ya geldiğini belirtti ve emeği geçen isimlere teşekkür etti. Alpago, “Uzunca bir süredir hepimiz ulaşabildiğimiz her yerde referandumla ilgili düşüncelerimizi aktarıyoruz. Adı üstünde iki seçenekli bir seçimdir bu. Ortaya getirilen anayasa değişiklik taslağına evet yada hayır diyeceğiz. Ancak bu haklarımızı özgürce kullanabilmeliyiz. Okuyup, inceleyip kendi özgür irademizle oy vermeliyiz. Böylesine bir özgürlük ortamında ne yazık ki referandum çalışmaları sürmüyor. Ne yazık ki evet diyen yurttaşlar çok daha farklı koşullarda bu çalışmayı yürütürken hayır diyen vatandaşların üzerinde ciddi bir baskı olduğunu biliyorum. Bir yandan devletin gücünü kullananlar, bi yandan psikolojik baskı yapmaya çalışanlar öte yandan bunun manevi bir zarar vereceğini düşündürerek hayır tarafında bir korku ve panik havası yerleştirilmeye çalışılıyor. Ama öyle de olsa Türkiye’nin pek çok yerini gezdim ortaklaşa bir hayır kardeşliği gördüm” dedi.

ÖNEMLİ BİR OY YÜZDESİYLE HAYIR ÇIKACAK

Alpago“Çünkü hayır oyu verecek olan vatandaşların hepsinin kendisine göre bir hayır sebebi var. İşçiler için, işsizler için, kadınlar için, esnaf için, ticaretle uğraşanlar için, kamuda çalışanlar için bir hayır gerekçesi var. Bu kendi gerekçesi ile ortaya getirilen anayasa taslağının anti demokratik görüntüsü ile birleştiği zaman, 16 Nisan’da yapılacak olan referandum da önemli bir oy yüzdesi ile hayır oyu çıkacağına inanıyorum. Gördüğüm, yaşadığım, aldığım bilgiler bu yönde.” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hizmet yoksa oy da yok!
Hizmet yoksa oy da yok!

‘Mahmutlar’a hizmet gelmiyor, yatırımlar hep başka yerlere yapılıyor” diyen Mahmutlar halkı, “Siyasetçiler niçin Mahmutlar’a üvey evlat

AKP’de ‘Savaş’ sürüyor
AKP’de ‘Savaş’ sürüyor

AK Parti Alanya kongresinde liste sürprizi yaşayan Mahmutlar’lı AK Partililer Mahmutlar’da AK Parti teşkilatının kurulmasını geciktiriyorlar.

Güney görevden alındı
Güney görevden alındı

2014 yılından bu yana Büyükşehir Koordinatörü olarak mesai yapan Hüseyin Güney’in görevine İçişleri Bakanlığı talimatı doğrultusunda