alanya-belediye-baskani-yucel-altav-in-taniti-7887836_x_oALTAV’ın dün gerçekleştirdiği olağan genel kurul sonucu başkanlığa Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel geldi.
ALANYA Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV), dün olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. 11 Kasım’da gerçekleştirilmesi planlanan genel kurul yeterli çoğunluğun sağlanamamasından dolayı düne ertelenmişti ve kongre çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleşti. Yapılan seçimli genel kurula tek liste ile giren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALTAV’ın yeni başkanı oldu.
Genel kurula Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, ALTAV Başkanı Faik Kaptanoğlu, Alanya eski Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu, Kleopatra Otelciler Birliği Başkanı Servet Şakiroğlu, SKAL Alanya Dönem Başkanı Mehmet Nedanlı, Milliyetçi Hareket Partisi eski Milletvekili Hüseyin Yıldız ile çok sayıda oda ve dernek başkanı katıldı. İlk olarak divan kurulunun oluşturulduğu genel kurulda divan Levent Danışman başkanlığında seçimi yönetti. Genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Divan Kurulu’nun oluşturulmasıyla başlayan genel kurulda Başkan Vekili Kerim Kılınç, 2 yıllık faaliyet raporunu okudu. Vakfın 2015 tahmini bütçesi ise 320 bin TL olarak kabul edildi. Faaliyet raporu ve mali bilançonun oylanmasının ardından kürsüye çıkan ALTAV Başkanı Faik Kaptanoğlu, yönetime talip olan 18 kişilik listeyi okudu. Kabuk değişimine giden ALTAV’da esnaf odalarının yanı sıra Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) de denetim kurulunda yer aldı. Adem Murat Yücel başkanlığında oluşturulan listenin asıl yönetiminde şu isimler yer aldı: Adem Murat Yücel, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu, Mehmet Dahaoğlu, Şükrü Cimrin, Gürol Birgen. DenetlemeKurulu’nda ise AGC, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Otelciler ve Pansiyoncular Odası, Şoförler Odası ile Kent Konseyi yer aldı. Adem Murat Yücel’in başkanlığındaki liste oybirliği ile kabul edildi.
‘GEÇİCİ BİR SÜRE BURADAYIM’
Yücel, “Bu listeyi hazırlarken ben hep kurumsal olarak temsil edilmesini istedim. Sivil toplum örgütleri, oda ve dernekler olmasını istedim. Her ne kadar tanıtımla bir çok sorunun aşılacağını düşünsek de bundan önce her şeyin müşteri memnuniyeti olduğunu biliyoruz. Bu şekilde odalarla birlikte çalışmanın daha faydalı olacağını düşünerek yola çıktık. Ben bu listedeki arkadaşların canı gönülden çalışacağına inanıyorum. Gönüllülük esasına dayanan bir çalışma olacak. Şunu da söylemek istiyorum, ben bu görevi kısa bir süre için kabul ettim. Benden daha iyi yapacak arkadaşlara bunu devredeceğim, bunu da belirtmek isterim” dedi.