12525445_939302509457135_2869573315454743655_oMahmutlar’ın Alanya tarafından üvey evlat muamelesi gördüğü yine ortaya çıktı. Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top Antalya’da YÖREX Fuarına katıldı. Alanya Kitapçığında Mahmutlar’da bulunan Naula Antik Kenti’ni bulamayınca isyan etti.
Mahmutlar Muhtar Ahmet Top, “Antalya’daki fuar alanında bir şey dikkatimi çekti. Alanya Turizm ve Tanıtma Vakfı (ALTAV) tarafından Alanya’yı tanıtıcı bir harita ve kitapçık hazırlanmış. Bunlar çok güzel olmuş fakat Mahmutlar’da 33 dönüm alan içerisinde 6 tapınak, 2 kilise, 12 anfi tiyatronun bulunduğu Naula Antik Kenti’nin ne ismi ne de resmi yok.
MAHMUTLAR ÜVEY EVLAT MI?
Ben 13 yıldır Mahmutlar’da Muhtarlık yapıyorum. Bir gün beni ALTAV, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD), Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Alanya Kent Konseyi, Alanya Yabancılar Meclisi toplantılarına bile çağırmadı. Burası bir bütün. Alanya’da turizm bölgesi ama nedense Mahmutlar hep üvey evlat muamelesi görüyor. Alanya’nın parlayan yıldızı Mahmutlar’a gereken tanıtım yapılmıyor, destek verilmiyor. Mahmutlar’da yaklaşık 40 ulustan yerleşik 12 bin kişi yaşıyor. Yazın nüfusumuz 70-80 binleri bulan Mahmutlar yalnız. Belediyemiz gitti. Yalnızız, sahipsiziz” dedi.
‘KÜLTÜR MERKEZİDEN HERKES FAYDALANMALI’
Mahalledeki kültür merkezine bir kat daha yapılacağının sözünün Alanya Belediyesi tarafından verildiğini ancak daha bunun gerçekleştirilmediğini de ifade eden Top, “Şu an bu kültür merkezi yalnız Rus dernekleri tarafından kullanılıyor. Mahmutlar’da Alman, Danimarkalı, Finli, Norveçli, Danimarkalı Rus ve 40 ülkeden on bin yabancı uyruklu vatandaş yaşıyor. Buradaki yabancı vatandaşlarımızın yaralanması için kültür merkezimiz ortak olarak kullanmalıdır. Hepimiz bu gemide yaşıyoruz. Birbirinize karşı saygı, anlayış, hoşgörü içerisinde bütün şekilde buradan faydalanıp özel gün ve bayramları bir tek dernek çatısı altında toplanıp organizasyonlar bütün olarak ele alınıp gerçekleştirilebilir. Dünya kenti Mahmutlar’a sahip çıkalım. Mahmutlar’a da gereken hizmet verilsin ve tanıtım yapılsın. Mahmutlar’ı var sayın. Bir an önce kültür merkezine 1 hatta 2 kat çıkılmalı. Bu kültür merkezinden Mahmutlar’da yaşayan herkes faydalansın” diye konuştu.