ANILGAN: “MAHMUTLAR, ADANA’YI SOLLADI”

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » ANILGAN: “MAHMUTLAR, ADANA’YI SOLLADI”
Paylaş
Tarih : 22 Mart 2010 - 12:21

Anılgan, “CHP’li Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, hakkında şaibe ve yolsuzluk iddialarına bir yenisi daha eklendi” dedi.

Mahmutlar AK Parti Mahmutlar Belde Başkanı Muhterem Anılgan, Mahmutlar Post Gazetesine göndermiş olduğu basın bildirisinde, Ali Çelik ve Belediye yönetimini yerden yere vurdu.

 “Göreve geldiği günden beri, yapmaya çalıştığı her işte çıkar ve menfaat düşüncelerini önde tutan CHP’li Mahmutlar belediye başkanı Ali Çelik hakkında, şaibe ve yolsuzluk iddialarına bir yenisi daha eklendi” diyen, AK Parti Mahmutlar Belde Başkanı Muhterem Anılgan, “Göreve geldiği günden beri, CHP’li belediye meclis üyeleri dâhil olmak üzere, tüm meclis üyelerini bertaraf eden ve bilgisiz bırakan Çelik, kendisine kurduğu gayri resmi ekibi ile işlerini ve ihalelerini yürütmeye başlamış ve devam etmektedir.

Okul, çadır, beton boru, 112 acil servis, halk ekmek büfeleri gibi birçok yolsuzluk iddialarının olduğu ve baskı ve diktatörlük uygulamaları ile beldeyi yönetmeye çalışan CHP’li belediye başkanı Ali Çelik, şimdi de büyük çaplı bir projenin ihalesi ile ilgili yolsuzluk yaptıkları şaibeleri ayyuka ulaşmıştır” dedi.

BU İHALE, İPTAL EDİLMELİDİR

Hazırlığından başlanarak, onaylanmasına kadar gizli yürütülen bu pazarlık ihalesinin iptal edilmesi gerektiğini söyleyen Anılgan; “D-400 Karayolu güzergâhında 08.03.2010 tarihinde tekliflerin alınmasıyla başlanan ihalede, 4734 sayılı kamu ihale kanunun seçilen ilgili maddesinden başlayarak, bu ihaleye sokulan firmaların bulunmasına kadar her şey, belediye başkanının çıkar ve menfaat odaklı organizasyonu ile yapılmıştır.

Evet. Bu ihalenin adı pazarlık usulü ihaledir. Ancak, gerçektende iş pazarlığa dökülmüş ve birçok gizli hesaplardan sonra pazarlık bitirtilerek, ihale sonlandırılmıştır.

Yapılan pazarlık, kesinlikle kamunun menfaatine olmayıp, kişisel çıkar ve menfaat amaçlı pazarlıktan ibarettir.

Burada yapılan ihale, 4734 sayılı kamu ihale kanunun 21-B maddesi kapsamında asla ihale edilemez. İhalenin sonuç kararını açıklayan belediye başkanının ortaya koyduğu gerekçeler, ciddiyetten uzak, açık ihale usulünden kaçmanın kılıfı olarak sunulmaya çalışılmaktadır.

4734 sayılı Kamu ihale kanunun Açık ihale usulü ile ihale yapmaktan kaçınan belediye başkanının gayesi net ve açıktır: ihaleye girebilecek muhtemel firmaların girişini engellemekten ibaret olup, adı “pazarlık usulü” olan ihale yöntemi ile pazarlığa oturarak, buradan kendilerine rant ve çıkar sağlamanın gayesi içerisindendirler.”dedi.

CHP, MHP’Yİ ÖRNEK ALMALI!

Seçim arifesinde birçok yolsuzluk olayına adının karışması ile MHP tarafından aday gösterilmeyerek, “RED” cevabı alan Çelik’in, daha sonra CHP tarafından aday gösterildiğini hatırlatan Anılgan: “Mahmutlar’da devam eden yolsuzluk iddiaları, Adana’yı gölgede bırakmaktadır. Bu kadar çok şaibe ve yolsuzluk olaylarının döndüğü Mahmutlar’da, belediye başkanı Ali Çelik işine geldiği zaman MHP’yi, işine geldiği zaman CHP’yi işine geldiği zaman da AK Parti’yi kullandığını her yerde açık açık söylemektedir. Hatta, kendisinin AK Parti’ye geçeceğinin söylenmesinden sonra, CHP’li ortamda “Biz, sadece AK Parti’yi kullanıyoruz. Öyle bir şey yok.”derken, AK Partili bir ortamda da “Biz, mecburen CHP’nin meclis üyelerini kullanıyoruz. Biraz sabredin. AK Parti’ye geçeceğim” ifadelerini kullanabilmektedir. Siyaset ve siyasetçileri uyuttuğunu düşünen Çelik hakkındaki iddialara, hiçbir yetkilinin ve siyasetçinin açıklama yapmaması ve olaylara müdahalesiz kalması, son derece düşündürücü ve garipsenecek bir durumdur.

Oysa ki; Adana Büyükşehir Belediyesi örneği tüm siyasetçilerin ders ve örnek alacağı bir durumdur.

Biz, kendi adımıza ve kamu menfaatlerinin korunması adına bu konuyla ilgili olarak, Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduk ve sonuna kadar da konunun takipçisi olacağız.”dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

14 yaşındayız
14 yaşındayız

20 TEMMUZ 2004 yılında yayın hayatına başlayan Gazetemiz Mahmutlar Post, 14. yılına 2 gün sonra giriyor. Dile kolay iki gün sonra 14 yaşında

 Gökbel’e gidiyoruz
 Gökbel’e gidiyoruz

On binlerce kişinin sabırsızlıkla beklediği ‘14. Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ bu hafta sonu gerçekleşecek. Cumartesi akşamı

Türel’den on numara hizmet
Türel’den on numara hizmet

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’daki en önemli sosyal hizmet yatırımlarından biri olan Hasta Yakınları Sosyal ve Kültürel