24 Haziran seçimleri az bir süre kala adaylar ve partililer çalışmasına hız verdi. İyi Parti Alanya İlçe Teşkilatı Çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor.
İyi Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın, “Alanya seçmenin Türkiye genelinde olduğu gibi ülkenin huzuru ve güvene yeniden kavuşması, güçler ayrılığının uygulanabilir olması, özellikle gençlerimizin geleceğe umutla bakabilmesi için İYİ Parti’ye oy verilmesi gerekiyor” dedi. Apaydın,  “Ülkede her anlamda dejenerasyon söz konusudur. Bunların iyileştirilmesi için İYİ Parti tek çaredir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile yola çıkmadık. Biz zaten yolda yürüyorduk. Bizim çıkış amacımız 16 senede bozulan adalet sistemini yeniden tesis etmekti. Ülkede özellikle Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) ortaya çıkardığı baskıcı sistemi yok edebilmek adına bir yola çıkıştı. Yolda mücadele verirken güç birliği yaptık. CHP’nin yıllardır uyguladığı siyaset de ortadadır. İYİ Parti herkesin geleceğe umutla bakmasını sağlayacak bir partidir” dedi.
‘ALANYA DA SESSİZ ÇIĞLIK VAR’
Yücel Apaydın “Genel Başkanımız Meral Akşener’in her zaman söylediği bir ifade var, ülke düzlüğe eğitimle çıkacak. Ama Türkiye’de şu an için iyi bir eğitim sisteminden bahsedilemez. Yıllardır çocuk oyuncağına çevrilen eğitim sistemi, okumuş insanları bile cahil bırakmaktadır. 2 üniversite bitirmiş kişiler bile hiçbir konuya yetkin değiller. Bunun da en büyük sebebi iktidarın her konuda olduğu gibi bunda da politik hareket etmesi. Eğitimde de diğer konularda da en iyi politikayı üretecek parti İYİ Parti’dir. Alanya’da ilginin oranını 3 ay önce sorsalar rahat cevap veremezdim. Ama büyük bir sessiz çığlık var. İnsanların baskılardan nasıl yıldığını hep birlikte görüyoruz. Hiç kimsenin tahmin edemeyeceği şekilde teveccüh görüyoruz. Hesabı, kitabı olmayan sadece vatan ve milletin bütünlüğünü isteyen vatandaşlar İYİ Parti ile ülkenin refaha çıkacağını biliyorlar” dedi.