_DSC3489Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney ve Yardımcısı Nurettin Uludağ, bayram öncesi Mahmutlar’a gelerek halkın şikayetlerini yerinde dinledi ve çözüme kavuşturdu.
Yaşanan içme suyu sorunu ve caddelerin yıkanması konusunu çözüme kavuşturan Güney, Arıtma ile ilgili kesin çözümün gelecek yıla kalacağını söyledi. Mahmutlarlı vatandaşlarla birlikte sorunlar üzerinde sohbet etti.Güney’in bu yıl kokuyu koku giderici perdelerle minimuma indireceğiz gelecek yıl yatırım proğramına alarak sorunu kökten halledeceğia açıklamasına Mahmutlar’lılardan tepki geldi. Vatandaşlar “Sayın Güney’i bir gün evimize yatılı misafirliğe davet edelim bakalımsabaha kadar böle bir kokuda durabilecekmi, bu sorun acil bir sorun yeni seneyi beklemez. Bizler artık bu koku ile yaşamaktan bıktık, artık bu illetten kurtulmak istiyoruz”dediler
GÜNEY’LE BİRLİKTE SU GELDİ
Mahmutlar’da yaklaşık 3 gündür yaşanan içme suyu sorunu bugün çözüldü. Yangılı Mezarlığı mevkii ve Vatan Caddesi’ndeki apartmanların 3. katlarına çıkmayan içme suyu şikayetlerini hemen değerlendiren Güney, Yangılı Mezarlığı yanında kepçelerle çalışma başlattı. Ve tıkanan boruları açtırarak, su verilmesini sağladı.
ARITMAYI İNCELEDİ
ASAT’ın Alanya Sorumlu Müdürü Mustafa Göker ile birlikte Mahmutlar Arıtma İstasyonunu inceleyen Güney, koku giderici perdelerin alınması konusunda Antalya ASAT Genel Müdürü ile telefonda görüştü. Arıtmada yapımından bu tarafa bulunmayan bazı teknik parçaların eksik olduğunu yetkililerden öğrenen Güney, “Önümüzdeki yıl yatırım programına bu teknik parçaları dahil ederek, kokuyu tümden çözeceğiz, bu yıl imkanlar dahilinde arıtmadan gelen kokuyu minumuma indirebilmek için tüm çalışmaları yapıyoruz” dedi.
BARBAROS YIKANDI
Mahmutlar Barbaros Caddesi’nin 8 aydır yıkanmadığını dile getiren Mahmutlar halkı Güney’den yardım istedi.
AK Parti Mahmutlar Mahalle Temsilcisi Ercan Sandal’ın da yer aldığı ekip, Mahmutlar’daki ASAT ekibine direktif vererek, Caddelerin hemen baştan sona yıkanmasını istedi ve aynı gün Barboros Caddesi baştan sona yıkanmaya başlandı.
Güney, Mahmutlar’dan rüzgar gibi sorunları çözerek geçti yorumları yapıldı.
BARBAROS VE BÜYÜK CADDELER BÜYÜKŞEHİR’E BAĞLANIYOR
Mahmutlar Post Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, tüm beldelerdeki büyük Caddelerin Antalya Bvüyükşehir Belediyesi’ne bağlandığını ve 6 ay sonra bu Caddelerin tüm sorunlarını Büyükşehir Belediyesinin çözeceğini dile getirdi.
Zabıta, Cadde temizliği, peyzaj, aydınlatma, işgaliye, alt ve üst yapı işlerini tamamıyla Büyükşehirde olacağını dile getiren Güney, o zaman işlerin daha kaliteli bir şekilde ve hızlı olarak çözüleceğini söyledi.