sönmezhttp://www.mahmutlarpost.com/wp-content/uploads/2017/01/sönmez.jpgSönmez Emlak Sahibi Mustafa Sönmez ASAT’ı BİMER’e şikayet etti.
Mahmutlar Post Gazetesine konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sönmez Emlak İnşaat Sahibi Mustafa Sönmez “Üzülerek devletime ASAT’ı şikayet ettim” dedi.
Sönmez, “Devletimin içinde bulunduğu bu dönemde bu şikayeti yapmak istemezdim fakat canımız çok yanıyor.
Mahmutlar’da 443 ada 3 parselde kentsel dönüşüm projesi yaptım. İskanlarımızı aldık ve ASAT’dan ferdi su aboneleri talebinde bulunacağımda ASAT Alanya proje ruhsatlandırma bölümü bizden 6.430 TL kanalizasyon bağlantı ücreti istedi ve yıktığımız binanın kanalizasyona bağlı bir bina idi. Mülk sahibimiz Mustafa Şahin 20.4.2011 tarihinde ödemesini Mahmutlar Belediyesine yapmış. Yine aynı bölgede 422 ada 6 parseldeki Novita 2 Residence binamızı bitirdik ve iskanını aldık. Buraya da 50 bin 262.35 TL kanalizasyon bağlantı ücreti isteniyor. Bu bölgede altyapı yokken ASAT ve çalışanlarından birisi olan Mustafa T. hep bizi oyaladı. Biz ASAT Antalya Müdür Yardımcısı İbrahim Tuncer beyle görüştük, durumumuzu arz ettik. Allah ondan razı olsun bölgemizin alt yapı sorununu çözdü. Ben Mustafa Sönmez ve firmam olarak ASAT ve ASAT’ın Alanya yöneticileri ve sorumlularından şikayetçiyim” dedi.