asiltürkMHP Kargıcak Belde Teşkilatı ve Kargıcak Belediyesi, geleneksel hele getirdiği 5. iftar sofrasında binlerce halkı bir araya getirdi. Kargıcak halkı kapanacak olan belediyeleri için çok üzgün.
MHP Kargıcak Belde Teşkilatı ve Kargıcak Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Türk silahlı Kuvvetler teşkilatına adfedilen iftar sofrasına binlerce kişi katıldı. Kargıcak halkının büyük bir çoğunluğu kadın, erkek ayrımı yapılmayan organizasyonda, Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk, 2014 yerel seçimlerinden sonra büyükşehir yasası uygulanacağını ve beldelerin kapanacağının altını duygulu sözlerle iftara katılan halkına anlattı.
BELEDİYE KAPANACAK, BİZ AYRI KALMAYACAĞIZ
Asiltürk, “MHP Kargıcak Belde Teşkilatı ve Kargıcak Belediyesi olarak geleneksel hale getirdiğimiz 5. iftar sofrasının sonu olabilir, artık böyle organizasyonlarda hep birlikte olmayabiliriz. Çünkü 2014 Mart ayı itibarı ile Belediyemiz büyükşehir yasası ile birlikte kapanacak. Bu sizinle ayrı kalacağımız anlamına gelmemeli. Bizler sizlerle her zaman beraber olmak istiyoruz. Her zaman Kargıcak halkının yanında olduğumu bilmenizi isteriz” diyerek büyükşehir yasası ile birlikte belde belediyelerinin kapanacağını duygulu sözlerle son verdi.
VATANDAŞ HESAP PEŞİNDE
2014 Mart ayı itibarı ile büyükşehir yasası ile birlikte kapanacak olan belediye ve köylerin vatandaşları AKP’nin çıkardığı bu yasaya oldukça kızgın. Vatandaşlar iftar sofrasında bile, “Böyle bir yasa mı olurmuş, herkes belediye, ilçe, il olmak için daha fazla hizmet almak için uğraşırken, AKP hükümeti bizleri yok sayıyor. İlk seçimlerde bunun hesabını yapacağız. AKP’ye oy verdik ama bir daha olmaz” dediler.