Atatürk’e yakışır proje

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Atatürk’e yakışır proje
Paylaş
Tarih : 06 Şubat 2017 - 9:22

IMG-20170201-WA0019Atatürk Caddesi yol ve kaldırım ihalesi yapıldı. Mevlana ile Şükrü Bağışlar Parkı arasına yapılacak yol Parke taşı olacak ve her iki tarafına kaldırım yapılacak. Atatük Caddesi esnafları, çalışmaların başlayacak olması nedeniyle Başkan Yücel’e teşekkür ettiler.

Mahmutlar’ın en büyük sorunlarından birisini daha Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel çözüyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan ASAT tarafından içme suyu borusu geçirildikten sonra sürekli bozulan Atatürk Caddesi ihalesi 6 Şubat 2017 tarihinde (Dün) Alanya Belediyesi tarafından gerçekleştirildi.

TİCARET MERKEZİ DURUMUNDA

Mahmutlar’ın kalbi durumundaki Atatürk Caddesi’ni çağdaş formda yenileyen bir proje hazırladıklarını ve 6 Şubat’ta ihale edildiğini açıklayan Başkan Yücel, “Yaklaşık 2 kilometre boyunca iki taraflı kaldırım ve parke çalışması yapacağız. Aydınlatma, peyzaj ve yenilenen yüzü ile caddeyi 2017 yazına yetiştireceğiz” dedi.

ESNAF, ‘OH BE’ DİYECEK

Yaklaşık bir yıldır esnafın her gün isyan ettiği yaz ayında toz bulutu, kış ayında çamur ve çukur olan Mahmutlar Atatürk Caddesi esnafları, Cadde yapılınca ‘oh be’ diyecek. Caddede 35 bin m2 parke, 2 km drenaj yapılacak ve iki etrafı da kaldırım olacak.

SEZON GELMEDEN BİTİRİLMELİ

Mevlana büstü ile Şükrü Bağışlar Parkı arasında yapılacak olan yol ve kaldırım çalışmaları yaz sezonu başlamadan bitirilmesini isteyen Atatürk Caddesi esnafları Başkan Adem Murat Yücel ve ekibine teşekkür ettiler. Esnaflar, “Yaklaşık bir yıldır bu caddede Allah’ın emrini çekiyoruz. Birçok esnaf arkadaşlarımız iş yerlerini kapatıp, başka yerlere taşındılar. Buradaki esnaf arkadaşlarımızda Başkanımız Adem Murat Yücel’e güvenerek sabrettiler ve iş yerlerini kapatmadılar. Şimdi bu ihalenin bir an önce başlayıp gece gündüz demeden, sezon gelmeden bitirilmesini istiyoruz. Yaklaşık bir yıldır iş yerlerimizden kar etmeyi bırakın, sürekli zarar ettik, bir sezon daha zarar etmeye gücümüz yok. Çalışmaların sürüncemede bırakılmadan düzgün bir şekilde bitirilmesini istiyoruz” dediler.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

14 yaşındayız
14 yaşındayız

20 TEMMUZ 2004 yılında yayın hayatına başlayan Gazetemiz Mahmutlar Post, 14. yılına 2 gün sonra giriyor. Dile kolay iki gün sonra 14 yaşında

 Gökbel’e gidiyoruz
 Gökbel’e gidiyoruz

On binlerce kişinin sabırsızlıkla beklediği ‘14. Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ bu hafta sonu gerçekleşecek. Cumartesi akşamı

Yücel Mahmutlarspor yönetimi ile buluştu
Yücel Mahmutlarspor yönetimi ile buluştu

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Mahmutlarspor yönetimi ile Asmalı Konak Restaurant da kahvaltıda buluştu. Başkan Yücel ile Mahmutlar’da