atısmayınMahmutlar’da geçen hafta su kesintileri yaşandı. Bu olayı MHP Alanya Belediye Meclis üyesinden öğrenen ve sosyal paylaşım sitesinden takipçilerine duyuran Mahmutlar Post Gazetesi Sahibi Mesut İlhan, yetkililere uyarıda bulundu. İlhan’ın paylaştığı duyuru ve takipçilerin yorumları şöyle oldu.
BÜYÜKŞEHİR YETKİLİLERİNE DUYURU;
Mahmutlar eski Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Güleryüz sitesi etrafında Su kesintisi yaşanıyor. Vatandaşlar MHP Alanya Belediye Meclis üyesi Hasan Basar’dan yardım istiyor. Basar, “Su işleri Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı, biz bir şey yapamayız” demesine rağmen, ‘biz seni biliriz, büyükşehiri tanımayız’ diyorlarmış. Basar, “AK Parti Alanya Belediye Meclis Üyesi Mustafa Keşoğlu nerede, vatandaşın sorunlarına niçin kulak vermiyor, Keşoğlu kendi yetkisini niçin kullanmıyor?”dedi.
Büyükşehir yasası ile Mahmutlar’ın sorunları giderilmediği ortada. Bir an önce bu yasadan geri dönülmeli yoksa Mahmutları hepten kaybedeceğiz.
İŞTE O YORUMLAR
Sudi Çandır: Tüm su kaynaklarımız 49 yıllığına özel sektöre devrediliyor, az bekleyelim onlar bir yolunu bulur…!
Mesut İlhan: Yolunu zaten buluyorlar hoca…
Hüseyin Taşer:  Hangi Belediye’ye ait olursa olsun, Hasan Basar Bey’in Meclis üyeliği sıfatıyla telefonuna sarılıp, derhal ilgili kurum veya siyasetten birisine ulaşarak bilgi vermesi ve halk adına destek talebi gerekir… Seçmen kimin baktığına değil, kime rey verdiğine daha çok dikkat eder!..
Abdullah Pişkin: Hüseyin başkanım haklısın…
İsmail Ünal: Zaten Mahmutlar kayıp şehir oldu, işiniz zor bence.
Ahmet Top: Hemen 513 32 40 arar mısınız…. yine 511 00 27 0532 287 63 45 hemen arayın…
Hasan Basar: Başkanım biz gerekli mercileri zaten arıyoruz, ama karşımızda muhatap bulamıyoruz, bu iş büyükşehirden halledilecek iş değildir, Antalya’dan Alanya yönetilmez, Alanya zaten bir büyükşehir. Büyükşehir, büyükşehiri yönetemez, bu işin sonu piyasko. Lütfen büyük Alanya’mıza sahip çıkalım. Alanya mutlaka il olmalı ve Mahmutlar’da ilçe olmalı.
Mesut İlhan: Hasan Basar doğru söylüyor.
Yunus Pişkin Cücenoğlu: Büyükler konuşurken, küçüklere söz düşmez ama. İcraat yapılırken halka Büyükşehir sayesinde deniliyor, işler kötü gidince suçlu halka Alanya Belediyesi olarak yansıyor. Vatandaş hangi problemin veya aksaklığı kimden kaynaklandığını bilmez topu direk en yakın merciye atar.
Şerafettin Sönmez: Evet doğrular söyleniliyor. Bu doğrular söylenirken niçin iktidar yanlıları kulaklarını tıkıyor acaba çok merak ediyorum. Şova gelince mangalda kül bırakmayan arkadaşlar çıkıp, niye gerçekleri anlatmıyorlar. Kısacası bu BÜZZÜÜKKK şehir yasası baştan sona bir fiyasko. Bunu iktidar yanlısı arkadaşlarımız gayet iyi biliyorlar ama nedense işlerine gelmiyor, duble yollarda geziyorlar bunlar…
Mesut İlhan: Güleryüz sitesindeki su sıkıntısı giderildi. Su ve arıtma ile ilgili Mahmutlar’daki muhatap AKP Alanya Belediye Meclis Üyesi Mustafa Keşoğlu’dur. Tel: 0532 424 25 88 Keşsoğlu’nun teli.
İbrahim Sayar: Mahmutlar’a iki başkan yardımcısı gerekli. Biri büyükşehir, biri de Alanya
Mustafa Keşoğlu: Arkadaşlar bana iletilen sorunları çözmek için elimden gelen çabayı gösteriyorum, ama seçimden önce yasayı Anayasa Mahkemesi iptal edecek hesabıyla Akaydın BŞB’nin altyapısıyla ilgili en ufak bir hazırlık yapmamış, sıfırdan Belediye kuruluyor, elbette aksayan yönler vardır, ama zamanla giderilecektir. Kaldı ki yaz aylarında hem dimçayından gelen hat, hemde ana arterlerdeki hatların yetersizliğinden dolayı geçen yıllardada bu günlerde su sıkıntısı oluyordu, bu kadar blok ve sert eleştiri ve hakaret olmuyordu bu ilginç…. çözüm için temeli atılan, dimçayı arıtma tesisine bağlantılı yeni bir su isale hattının programa alınması için çaba sarfediyoruz.
Sudi Çandır
: Anayasa Mahkemesine yapılan İptal başvurusu 13 Eylül 2013 tarihinde reddedildi. Büyükşehir Kanunuyla ilgili asıl sorun: kanun aceleye getirilmiş ve hiç bir altyapısı oluşturulmamıştır. İçişleri Bakanlığının bu konuda hiç bir çalışma yapmadığı hatta Sayın Türel’in bile sistem konusunda hazırlıksız olduğu ortada (Türel bu kanunu Manisa MV Hüseyin Tanrıverdi’den son aşamada teslim almıştır) gelinen noktada sadece bölgemizde değil diğer illerde de bu kervanın yürümeyeceği görülmüştür. Zaten “Önce bir deneyelim olmazsa sonrasına bakarız” ifadesini kimin kullandığını Ankara heyetimizde bulunanlar iyi biliyor. Mahmutlar gibi ilçe olması gereken bir kentin bu tip sorunlarla uğraşmak ve yine Mahmutlar’ı çok sevdiklerinden asla kuşku duymadığım seçilmiş üyeleri yıpratmak yerine, hakkı olan ilçelik için enerji harcaması daha sağlıklı olur. Bu isteğimizi başta Ak partili arkadaşlarımızın yüksek sesle dile getirmelerini umuyorum. Sayın Hasan Basar ve Sayın Mustafa Keşoğlu’nun iyi niyetlerinden asla kuşku duymuyorum. Sorun bu sistemin yürümediği gerçeğinde saklı…
MHP Alanya: Pantaloon vücuda göre değil. Dar geliyor. Ayakkabı ayakları sıkıyor. Bu ölçü Alanya’nın beden ölçüsüne göre değil. Biz çıkarıp atacağız. Mücadelemiz Alanya il, Mahmutlar ilçe oluncaya kadardır. Bu unutulmaya..C.U.
Hüseyin Taşer: Hangi şartlarda olursa olsun. Devletin işleri devamlılık ister. günlük onarım, bakım ve tamiratın gecikmesini politikacının büyük proje hayalleriyle umuda yüklemesi hatadır….. Büyük yatırım ve projeler elbette olacaktır.. Çalışanlar işsizliğe terk edilmiş patlayan boruyu yapacak belediye aranıyor!..
Tercüman Übersetzer Zeynel: Su varda ne oluyor, lağım suyu akıyor çeşmelerden. Çamur akıyor,  her yer lağam kokusu ile dolu. Burası da sizin topraklarınız burası Ermenisten değil, Büyükşehir yasası dediğiniz rezillik mi oluyor? Hangi mantığa dayanarak  bu rezillikler yaşatılıyor ‘herşey zamanla olacak’ diyenlere de cevabım var. Bakın zamanla olacak şeyler var ve derhal yapılması gereken işler var. Aciliyet temizlik (çöpler) şebeke suyu (içmesuyu) gerisi adım adım olacak işler. Elektrik-su ve temizlik önemli olan şeyler  konuşmayın çare bulunsun kimseyi kötülemeyin verilen söz yerine gelsin başka bişey istemiyoruz biz ..