Ayan Samsun’da

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Ayan Samsun’da
Paylaş
Tarih : 06 Mart 2018 - 12:45

ilham_veren_kadinlar_samsunda_h57631_51fbaMahmutlar Kılıçarslan İlkokulu Müdürü Fatma Ayan’ında aralarında bulunduğu Fark yaratan kadınlar Samsun’da bir araya geldi. Mükemmel Kadınlar Mükemmel İşler konulu panelde Mahmutlar Kılıçarslan İlkokulu Müdürü bir konuşma yaptı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Mükemmellik Topluluğunun organize ettiği “Mükemmel Kadınlar Mükemmel İşler” temalı programda, birbirinden değerli başarı hikâyelerine imza atan girişimci, eğitimci kadınlar kendilerini anlattılar.

Mahmutlar  Kılıçarslan İlköğretim Okulunda uygulamış olduğu eğitim yöntemleri ve geliştirdiği projelerle çocukların hayatında kocaman bir fark yaratan 20 yıllık öğretmen Fatma Ayan da okulda Türkiye’nin ilk açık hava kütüphanesini kurduklarını, 8 bine yakın kitapla öğrencilerin yaratıcılığının gelişmesi ve öğrenme yeteneklerinin artmasını amaçladıklarını vurguladı. Türkiye’de pek bilinmeyen ancak Avrupa’da önemli bir eğitim teorisi olarak kabul edilmiş “Waldorf Eğitim Sistemi”ni uygulamaya çalıştıklarına dikkat çeken Ayan, öğrencilerin başarısında gözle görülür bir artışın yaşandığını söyledi.

Başlangıçta yaşamış oldukları sıkıntı ve zorlukların, girişimde bulunup projeler üreterek üstesinden geldiklerini kaydeden Öğretmen Ayan, “Bunun için inanın çok çalıştık, normal bir insanın gücünün üstünde bir performans sergiledik. Umut olduktan sonra her şey olur. Siz de buna inanın” diyerek üniversiteli gençlere çalışkan olmaları ve vazgeçmemeleri çağrısında bulundu.

(İHA)

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar