24991104_559082387766548_3264662066492598523_nMHP Lideri Bahçeli’nin Alanya ziyaretine damga vuran ‘İl’ meselesi şehirde heyecan yarattı. Herkes, tekrar “Alanya il olmalı” diyen Bahçeli ile Bakan Çavuşoğlu’nun bunu gerçekleştirebileceğine inanıyor
ALANYA Belediyesi’nin 102 milyon TL’lik yatırımla Alanya’ya kazandırdığı belediye hizmet binası ve Güneş Enerjisi Santrali ile 44 yeni iş makinesi ve araç için düzenlenen temel atma ve açılış törenlerine katılmak üzere Alanya’ya gelen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli’nin “Alanya bizim için sevdadır. Alanya’nın nazarımızda ayrı bir yeri ve önemi vardır. Alanya her şeyin en iyisine layıktır. Alanya il olmaya dünden hazırdır ve bunu hak etmektedir” açıklamaları büyük ses getirdi. Alanya’nın dinamikleri de “Alanya’nın hakkı olan il meselesini ikinci kez dile getiren Sayın Bahçeli’ye teşekkür ediyoruz” dediler.
‘ALANYA İLK SIRADA’
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin “Alanya il olmayı çoktan hak etti ve artık il olmalı. Ancak Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetinde şu ana kadar hiçbir il kararı alınmadı. Bu konu benim partide çalıştığım dönemde de yakından takip ettiğim bir konuydu. Eğer bir il kararı alınırsa çok iyi biliyorum ki Alanya’nın siyasi yönden eli çok güçlü. Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu var, o da bu konuda etkin olacaktır. Böyle bir karar alındığı an il olacaklar arasında ilk sırada Alanya olacaktır. Hükümet bir karar alırsa, Alanya’nın bütün dinamikleri harekete geçecektir” dedi.
TÜRKDOĞAN “ALANYA İL OLACAKTIR”
MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan yaptığı açıklamada, “Türkiye’de il olması gereken ilk ilçe bize göre Alanya. Bunun için kamuoyu oluşturmaya çalışacağız.
Genel başkanımız bir kez daha Alanya’nın il olmasını gündeme taşıdı. Türkiye’de il olması gereken ilk ilçe bize göre Alanya. Ümit ediyoruz ki Cumhurbaşkanı ve yetkililer bu sese kulak verecek ve Alanya il olacaktır. Biz de Alanya’nın il olmasının takipçisi olacağız. Alanya-Antalya arası 135 kilometre. Karadeniz’de 138 kilometrede 3 4 şehir var. Bunun için kamuoyu oluşturmaya çalışacağız.” diye konuştu.
TAKAVUT “BİZ HER ZAMAN SÖYLÜYORUZ”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut “Biz her zaman Alanya’nın il olmayı hak ettiğini söylüyoruz. Türkiye’nin 22 ilinden büyük bir şehiriz ama hala kendimize ilçe dedirtiyoruz. İl olmayı çoktan hak ettik. Buradan hükümet yetkililerine çağrıda bulunuyoruz, lütfen artık Alanya’yı il yapın. Alanya alt yapısından üst yapısına, her şeyiyle 82 plakaya hazır. Alanya’nın güçlenmesi için buna ihtiyaç var