Balık mı, turist mi?

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Balık mı, turist mi?
Paylaş
Tarih : 27 Şubat 2018 - 9:09

balıkMahmutlar’da taşlaşmadan dolayı denize girilmiyor. Denize giren mutlaka taşlaşmadan dolayı bir kaza geçiriyor. Daire fiyatları tabanda, otel yatak fiyatları Türkiye standartlarının en dibinde. Ekolojik denge diye diye Mahmutlar’ın dengesi bozuluyor.

Mahmutlar’da denizin taşlaşmasından dolayı denize girilmiyor. On binlerce yerli ve yabancı uyruklu vatandaş denize taşlaşmadan dolayı giremediği için Mahmutlar’dan göç etme durumunda. Ayrıca turistik tesisler bu taşlaşmadan dolayı otel yatak ücretlerini en alt seviyede tuttuklarını açıklıyorlar. Taşların kırılması yasaya göre yasak nedeni ekolojik denge! Ekolojik denge nedir? Taşlaşmada yosunlar oluşur ve balıklar bu yosun içerisine yumurtlayarak üreme yapıyor. Mahmutlar’ın kaderi balık mı, turist mi?

EKOLOJİK DENGE DİYE DİYE MAHMUTLARIN DENGESİ BOZULUYOR

Mahmutlar’daki denizin tamamı taşlaşmış durumda. Mahmutlar’da yaşayan on binlerce insan denize ya Gazipaşa’ya gidiyor, ya da Kleopatra sahiline gidiyor. Mahmutlar Post Gazetesi olarak sürekli gündeme taşıdığımız bu durumu siyasetçilere defalarca söylememize rağmen bir ‘Ekolojik denge bozulur’ yasak kelimesi ile karşı karşıyayız. Peki ekolojik denge nedir?

TAŞLAR KIRILINCA BALIK OLMAZMIŞ

Genetik tür ve eko sistem çeşitliliğinin büyük oradan istikrarlı kaldığı, doğal miras yoluyla kademeli olarak değişime uğrayan bir organizma topluluğunun dinamik denge hali şeklinde tanımlanabilir. Kısaca bir ekosistemdeki tür sayısının istikrarlı devam etmesi ekolojik dengedir. (İnsan, hayvan, bitkilerin tabiatta hayatlarını sürdürebilmesi ve birlikte yaşayabilmesi için birbirlerinin tamamlamalarıdır.)

BALIK VE BİTKİ IN – TURİZM OUT

Mahmutlar Post Gazetesi olarak araştırmamızda sahilde oluşan taşlanmada yosun oluştuğu ve bu yosunların içinde balıkların yumurta bıraktığı edindiğimiz bilgiler arasında. Bilirkişi, “Burada yosunda yok, balıkta yok. Bu yasa değişmeli turizm elden gidiyor” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yücel, “MAHKOD”lu oldu
Yücel, “MAHKOD”lu oldu

Mahmutlar’ın yeni Derneği MAHKOD Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ziyarette bulundu. Yücel, MAHKOD’a üye oldu ve yatırımlarla

Ömer Özbek vekil aday adayı
Ömer Özbek vekil aday adayı

24 Haziran’da yapılacak Genel Seçimlerde MHP’den Milletvekili aday adayı Mahmutlarlı işadamı Ömer Özbek oldu. Adaylığı sosyal medyadan arkadaşları

Çakır, “Mahmutlar benim bıraktığım gibi duruyor”
Çakır, “Mahmutlar benim bıraktığım gibi duruyor”

Mahmutlar’ın efsane başkanı Alaattin Çakır Alanya Dim TV’de Gazeteci Mehmet Ali Dim’in İğneli Fıçı Programına konuk oldu. Çakır Mahmutlar’a