yesilkayaEmrah Yeşilkaya Barbaros Caddesini Cumhurbaşkanlığı şikayet bürosu CİMER’e şikayet etti. Şikayeti CİMER Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne gönderdi. Büyükşehir teknik ekibe aktarılmıştır cevabı veridi.
Mahmutlar MHP Eski Belde Başkan Yardımcısı Emrah Yeşilkaya Parke taşları berbat halde olan Barbaros Caddesini ‘Cumhurbaşkanlığı@tccb.gov.tr’ adresine şikayet etti.
İlgili siteden Emrah Yeşilkaya’ya gelen cevapta, “Sayın Emrah Yeşilkaya Cumhurbaşkanlığına göndermiş olduğunuz başvurunuz alınmıştır. Göstermiş olduğunuz duyarlılık için teşekkür ederiz. Başvurunuz yasal sürede ilgili kurum/kuruluş tarafından değerlendirilip sonucu e-posta/posta aracılığıyla tarafınıza bildirilecektir” denildi.
ESNAFLAR ZOR DURUMDA
Cumhurbaşkanına ettiği şikayette Yeşilkaya, “Mahmutlar 35 bin nüfuslu bir mahalle. Barbaros Caddesi 5 kilometre uzunluğunda ticaretin döndüğü, esnafların yoğun olduğu bir yer. Büyükşehir kontrolündeki Barbaros Caddesinde 3 yıldır geçici çözümlerle onarım yapılıyor buda hiç bir işe yaramıyor. Bu caddedeki esnaflar çok zor durumda” dedi.
BÜYÜKŞEHİR’DEN İLGİNÇ CEVAP
Cumhurbaşkanlığı Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler bölümüne Emrah Yeşilkaya ‘nın dilekçesinin cevabını gönderdi. Büyükşehir Yeşilkaya’ya CİMER başvurunuz teknik ekibimize aktarılmıştır. İlginize teşekkür ederiz” denildi. İmza Antalya Büyükşehir Belediyesi Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü.
YEŞİLKAYA’NIN ŞİKAYETİ
Yeşilkaya’nın Cumhurbaşkanlığına gönderdiği şikayet metnini aynen yayımlıyoruz.
Cumhurbaşkanım; Büyükşehir yasası ile kapatılan 35.00 nüfuslu Alanya İlçesi Mahmutlar Mahallesi’nde ikamet ve ticaret yapan bir vatandaşınızım. Bölge esnafımız inşaat ve turizm geliri ile ayakta durmakta olup, malumunuz üzere son iki yılda büyük gelir kayıpları yaşadık. Esnafımız zor durumda. 50.000 ve 25.000 Euro fiyat aralığında daire satışlarının gerçekleştiği bölgemizde bu daireleri göstermek için yatırımcıları geçirdiğimiz ‘Barbaros Caddemiz’ 5 km uzunluğunda ve ticari ve nüfus hareketliliğinin en yoğun olduğu caddedir. En son 2008 yılında parke taşı olarak tamamlanmış olup, daha sonra geçici çözümlerle onarım yapılmıştır ve 3 yıldır yenilenme beklenmekte ve tüm şikayet ve dilekçelerimizi ilettiğimiz halde yapılmamaktadır. Son seçimlerde Antalya BŞB’nin kontrolüne geçen caddenin esnafımızın umutlu beklediği önümüzdeki sezon öncesi acilen yapılması kaçınılmazdır. İlgili yetkililere şahsen hem de basın yolu ile birçok kez ilettiğimiz halde umursanmadığımızı belirtir, saygılar sunarım.