hasan basar (BAŞKAN)Mahmutlar’da cenazesini Rize’ye cenaze aracı ile götürülmesini isteyen bir vatandaş, Büyükşehir Belediyesi’nin 5000 TL istemesi karşısında isyan etti. Bu durum karşısında cenaze sahibi vatandaş MHP’li Meclis Üyesi Hasan Basar’a tepki gösterdi.
Büyükşehir yasasıyla kapanan belde belediyeleri ile birlikte vatandaşlar hizmet alamaz hale geldi. Mahmutlar’da annesi ölen Rize’li bir vatandaş annesinin cenazesini memleketine götürmek için MHP Alanya Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Basar’dan yardım ister, Basar “Cenaze araçları Büyükşehir Belediyesi tasarrufunda, artık cenaze aracını Alanya Belediyesi’nden isteyeceğiz’ der.  Alanya Belediyesi cenaze araçları sorumlu Birim Amiri telefonla aranır . Cevap, “Antalya havaalanına kadar ücretsiz taşıyabiliriz. Rize’ye gitmek isterse 5000 TL’ denir. Bu cevabı cenaze sahibine aktaran Basar’a, cenaze sahibi tarafından yüksek sesle tepki gelir. “Size oy verdik, sizde hiç birşeyi beceremiyosunuz” der. Bu anda Mahmutlarlı AK  Partili’ler Belediye Caddesi’nde bulunan Öz Elektirik önünde Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan Erdoğan için kutlama yaparlar. Cenaze sahibi bu kutlamaları Meclis üyesi Hasan Basar’a işaret ederek,  “Onlar orda kutlama yapar, sizde burada onları seyredersiniz” diyerek tepkisini dile getirir.
BASAR: ÇARESİZ KALDIM
Bu duruma çok içerleyen MHP Alanya Belediye Meclis üyesi Hasan Basar konu ile ilgili Mahmutlar Post Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Basar, “Mahmutlar Belediyesi döneminde hangi Parti Belediye Başkanı olursa olsun her insan cenazesini kendi memleketine götürebiliyordu ve üctetsizdi. Büyükşehir yasası ile birlikte Cenaze hizmetleri, içme suyu arıza ve hizmetleri, itfaiye araçları, yol temizleme ve yıkama gibi bazı önemli olmazsa olmazlarımız Büyükşehir Belediyesine devir oldu. Vatandaş, “Nasıl olsa sen Meclis üyesisin, sana oy verdik bu sorunu çözersin” diyorlar. Vatandaş konusunda haklı ama, bu yetkiler Alanya Belediyesinde olmayınca sorunları çözüm noktasında tıkanıyoruz. Bu sorunları büyükşehir belediyesi yetkililerine aktarmak istiyoruz ama muhattap bulamıyoruz, çaresiz kaldım” dedi.