Başkanlardan ‘Darbe’ tepkisi

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Başkanlardan ‘Darbe’ tepkisi
Paylaş
Tarih : 25 Temmuz 2016 - 10:40

13717436_929542447156955_5972324438597160582_oDarbeye tepki gösteren Alanya’daki siyasi parti temsilcileri, ortak bir bildiriye imza atarak, bu girişimi önleyen millete teşekkür ettiler

ALANYA‘DAKİ siyasi parti temsilcileri 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından ortak bildiri yayınladı. Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde bir araya gelen AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu,CHP İlçe Başkanı Ali Tekavut, MHP İlçe Başkanı Hilmi Er, Saadet Partisi İlçe Başkanı Arif Gülşen, BBP İlçe Başkan Yardımcısı Nesrullah Arslan ve Vatan Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Evren Kurtoğlu birlikte ortak bildiriyi okudular. Ortak bildiride şu ifadelere yer verildi: “15 Temmuz gecesi Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve milletimizin kendisine, birlik ve bütünlüğümüze yönelik gerçekleşen hain darbe girişimini şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin bağımsızlığı, birliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi, Türk demokrasi tarihine bir kara leke olarak geçti. Aziz milletimiz bu darbenin karşısında kararlılıkla durdu ve göstermiş olduğu duyarlılıkla darbe girişimini engelledi. Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik, sosyal, hukuk devletini ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz millet her türlü övgü ve takdiri fazlasıyla hak etti. Herkes bilmeli ki, bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize ve sivil siyaset kurumuna karşı her türlü girişim karşısında topyekun milletin çelikten iradesini bulacak. TBMM’deki tüm siyasi partilerimiz ve milletimiz gibi Alanya’daki tüm parti yönetimleri ve vatandaşlar da egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu tekrarlayarak darbe girişimine ortak bir tavırla karşı duruyor. Bu ortak duruşun halk egemenliğini ve hukukun üstünlüğüne dayalı demokrasi anlayışını kuvvetlendireceğine dair inancımızla, hain darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden demokrasi şehitlerine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize başsağlığı diliyor, vatanımızın bir daha böyle acılar yaşamamasını temenni ediyoruz” dedi.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar