DSC_0019Antalya 22. Dönem Milletvekili Tuncay Ercenk, Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan’ı gazete ofisinde ziyaret etti. CHP İlçe Başkanı Ali Takavüt ve İlçe Yöneticilerinin de hazır bulunduğu görüşmede 16 Nisan’da yapılacak referandum seçimleri konuşuldu. Ercenk yaptığı açıklamada, “Bu anayasa taslağı ‘Ben yaptım oldu’ ya getirildi” dedi.
Antalya 22. Dönem Milletvekili Tuncay Ercenk 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa referandumu ile ilgili çalışmalar yapmak üzere Mahmutlar’a geldi. Mahmutlar Post Gazetesine açıklamalarda bulunan Ercenk, “15 Temmuz’dan sonra yaşanan birlik beraberlik ve yeni kapı ruhu sonrası MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ‘fiili durumunu resmileştirelim’ açıklamasından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan anayasayı değiştirmek için harekete geçti. Bu anayasa değişikli gerçekleşirse hiç iyi olmayacak. Toplumun tüm bireylerini kucaklayan bir anayasa taslağı hazırlanmalı. Bu 18 maddelik anayasa maddesi ‘ben yaptım oldu’ diyerek oldubittiye getirildi. Toplumumuzun her gurubundan ‘Hayır’a büyük bir teveccüh var. Sandıktan ‘HAYIR’ çıkacağını umuyoruz, eğer ‘EVET’ çıkarsa geriye dönülemez bir yasa ile karşı karşıya kalırız” dedi.
Ercenk, “Bu anayasa maddeleri tek tek incelendiğinde ülkede rejim değişecek-yargı bağımsızlığı ortadan kalkacak Cumhurbaşkanı tarafsız olmayacak ve yetkiler tek elde toplanacak” dedi.