berberoglu_muhalefetin_elestirileri_yersiz_h55368Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun gönderdiği 5.5 milyon TL’lik ödenekle Kuşyuvası’ndaki tüneller aydınlatılıyor. AK Parti İlçe Başkanı Berberoğlu, “En kısa sürede aydınlatma çalışması tamamlanacak” dedi
Alanya’nın ‘Ölüm Yolu’ olarak bilinen Kuşyuvası‘na kazandırdığı tünellerle bu yolu ölüm yolu olmaktan çıkartan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bölgedeki tünellerin aydınlatılması içinde 5.5 milyon TL’lik ödenek göndermişti. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nce 2016 yılının Aralık ayında açılan ihaleyi kazanan şirket, tünellerde aydınlatma çalışması başlattı. Alanya’nın Dim Barajı’nda üretilen enerji ile aydınlatılacak olan çalışmalar kapsamında Gökbel Yayla Kavşağı’na yeni bir trafo konuluyor.
TAŞERONA SÜRE VERİLDİ
Hava koşulları nedeniyle taşeron şirketin çalışmaları zaman zaman durdurmak zorunda kaldığını da ifade eden Berberoğlu, “İhalenin süresi doldu ama taşeran şirket, hava koşullarından dolayı çalışmaları da bitiremedi. Bunun içinde taşeron şirkete ek süre verildi. Bir iki aylık sürede taşeron şirketin tünel aydınlatma projesini tamamlayacak. Bu bölgede kalın enerji nakil hattı döşeniyor ve 36 kilowatlık bir enerji ile tüneller aydınlatılacak. Bu hizmeti bölgemize kazandıran Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na da teşekkür ediyorum” dedi.