Bizi il yapmayanlar utansın

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Bizi il yapmayanlar utansın
Paylaş
Tarih : 18 Temmuz 2016 - 13:02

1‘İlçe’ statüsündeki Alanya Türkiye’nin 37. büyük ekonomisi oldu. Solladığımız iller arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketi Rize ile Başbakan Yıldırım’ın memleketi Erzincan da var.

ALANYA Vergi Dairesi ve Alanya Mal Müdürlüğü verilerine göre Alanya, Türkiye’nin 37. büyük ekonomisi oldu. 291 bin 643 kişinin yaşadığı Alanya’da faal 26 bin 473 mükellef bulunuyor. Verilere göre Alanya, başta turizm olmak üzere, tarım, hayvancılık, inşaat ve diğer kaynaklardan elde ettiği 685 milyon 714 bin 413 liralık gelirle, vergi toplamada 45 İl’i geride bırakarak 37. sırada yer aldı.
2015’TE YÜZDE 15 BÜYÜDÜK
2014 YILINDA 581 milyon 776 bin TL olan gelir, 2015 yılında 103 milyon 937 bin TL artarak, 685 milyon 714 bin TL’ye yükseldi. Bu rakam geçtiğimiz yıl Alanya ekonomisinin yüzde 15 oranında büyüme kaydettiğini de ortaya koyuyor. Alanya’nın solladığı 45 İl arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın memleketi Rize ile Başbakan Binali Yıldırım’ın memleketi Erzincan da yer alıyor.
‘İL HAKKIMIZI VERİN’ 
ALANYA Kaymakamı Tanrıseven “Alanya, Türkiye’nin yükselen ekonomisinde çok büyük bir yere sahip” derken, Başkan Yücel “Bu veriler, Alanya’nın il olmayı en çok hak eden ilçe olduğunu bir kez daha ortaya koydu” dedi. MHP İlçe Başkanı Hilmi Er ise “Alanya, devletine hep aldığından fazlasını verdi. Erdoğan il sözünü tutsun” derken, CHP İlçe Başkanı Ali Takavüt de “İl mücadelesine başlamalıyız” dedi.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar