BŞB’den Sosyal Kart

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » BŞB’den Sosyal Kart
Paylaş
Tarih : 17 Nisan 2017 - 12:05

Sosyal kart (2)Antalya Büyükşehir Belediyesi il genelinde olduğu gibi ilçelerde de ihtiyaç sahiplerinin yanında yer almaya devam ediyor. Alanya’da ihtiyaç sahibi 614 aileye Sosyal Kartları dağıtıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında önce Alanya’nın 102 mahallesinde ihtiyaç sahipleri tespit edildi. Yapılan değerlendirmeler neticesinde belirtilen kriterlere uyan toplam 614 aileye Sosyal Kart verilmesi kararlaştırıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri oluşturduğu sekiz ayrı ekiple ihtiyaç sahiplerine kartlarını elden teslim etti. Ailedeki kişi sayısına göre 60, 90 ve 120 lira yüklenen kartları almaya hak kazanan vatandaşlar, Sosyal kartla gıda ve temel ihtiyaç malzemelerini alabilecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Antalya merkez ve 19 ilçesinde ihtiyaç sahiplerine Büyükşehir Belediyemiz tarafından Sosyal Kart verilmektedir. Geçen yıl başladığımız bu uygulamayı bu yıl sayıyı daha da artırarak devam ettiriyoruz. Şu ana kadar 614 kişiye bu karttan verildi. Talepleri almaya devam ediyoruz.
Kriterlere uyanlara Sosyal Kart vermeye devam edeceğiz.“ dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar