Sosyal kart (2)Antalya Büyükşehir Belediyesi il genelinde olduğu gibi ilçelerde de ihtiyaç sahiplerinin yanında yer almaya devam ediyor. Alanya’da ihtiyaç sahibi 614 aileye Sosyal Kartları dağıtıldı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında önce Alanya’nın 102 mahallesinde ihtiyaç sahipleri tespit edildi. Yapılan değerlendirmeler neticesinde belirtilen kriterlere uyan toplam 614 aileye Sosyal Kart verilmesi kararlaştırıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri oluşturduğu sekiz ayrı ekiple ihtiyaç sahiplerine kartlarını elden teslim etti. Ailedeki kişi sayısına göre 60, 90 ve 120 lira yüklenen kartları almaya hak kazanan vatandaşlar, Sosyal kartla gıda ve temel ihtiyaç malzemelerini alabilecek.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “Antalya merkez ve 19 ilçesinde ihtiyaç sahiplerine Büyükşehir Belediyemiz tarafından Sosyal Kart verilmektedir. Geçen yıl başladığımız bu uygulamayı bu yıl sayıyı daha da artırarak devam ettiriyoruz. Şu ana kadar 614 kişiye bu karttan verildi. Talepleri almaya devam ediyoruz.
Kriterlere uyanlara Sosyal Kart vermeye devam edeceğiz.“ dedi.