21430514_1873655649316480_3115884948813942691_nMahmutlar Barbaros Caddesi üzerinde bulunan HappyElegant Otel ile eski Ulaşlar otelin bulunmuş olduğu kavşaklar kazalara davetiye çıkarıyor.
Her ay 6-7 kazanın yaşandığı bu kavşaklarda hiçbir önlemin alınmaması vatandaşların tepkisine neden oluyor.
Mahmutlar’da yaşayan vatandaşların Mahmutlar Post Gazetesi’ne vermiş oldukları beyanatta, “Bu kadar başıbozukluk olmaz Barbaros Caddesi’nde yapılan sıcak asfalt çalışmasından sonra sürücüler araçlarını çok süratli kullanmaya başladılar. Özellikle HappyElegant Otel Kavşağı ile Ulaşlar Otel yol kavşağında altı yönden gelen trafik yoğunluğu kazalara davetiye çıkarıyor. Buraları tanımayan sürücüler direkt yola çıkarak diğer taraftan gelen araç ile çarpışıyor.
DÖNER KAVŞAKLAR YAPILMALI
Burada gerçekleşen kazalarda çok zaman cana ve mala zarar geliyor. Bu yol üzerinde döner kavşak ve uyarıcı levhalar yapılmalıdır. Bu yolu yapanlar biz yaptık oldubitti dememeliler. Yollara hız kesici banketler konulmalıdır. Uyarıcı levhalarda dikkat çekecek görseller bulunmalıdır. Ayrıca bu yol üzerinde bulunan orta refüjde reklam raketleri karşı yoldan gelen araçların görüş mesafesini engellemekte. ‘Üç kuruş para kazanacağız’ diye insan hayatı feda edilmemelidir. Antalya Büyükşehir Belediyesi yetkililerini göreve davet ediyoruz. 60-70 bin kişinin yaz sezonunda yaşadığı bir ilçe büyüklüğündeki yerleşkeye sahip çıkılmasını istiyoruz. Her iki Belediye’de Mahmutlar’dan 1 yılda kaç para vergi veya emlak, inşaat gibi yerlerden harç alınıyor ve buraya kaç paralık yatırım yapılıyor biliyoruz” diyerek yöneticilere sitem ettiler.