Bugün dananın kuyruğu kopuyor

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Bugün dananın kuyruğu kopuyor
Paylaş
Tarih : 06 Nisan 2015 - 10:26

Ak-Parti-CHP-MHPYüksek Seçim Kurulu’nun “son gün” dediği 7 Nisan bu gün. Saat 17’ye kadar Milletvekili kesin listesi Yüksek Seçim Kuruluna veriliyor.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) “Milletvekili aday listelerini 7 Nisan Salı (Bugün) mesai saati bitimine kadar teslim edin” diyerek süre tanıdığı siyasi partilerde başlayan hummalı çalışma ve heyecan adeta doruk noktasına ulaştı. Başkanlık Sistemi’ni hayata geçirmek için en az 400 milletvekilliği kazanmayı hedefleyen AKP Genel Merkezi, liyakatin yanı sıra bölgelerinde sevilen ve yüksek oy potansiyeli olan isimleri listelerine yazmak için kolları sıvadı.

MHP’DE TEMAYÜL SÜRPRİZİ

Temayül yoklaması yapıp sivil toplum kuruluşlarının da görüşünü alan AKP, ayrıca il ve ilçe teşkilatlarının yanı sıra bölge milletvekilleri ile bakanların görüşlerine de başvurdu. MHP’de ise son haftaya girilirken parti üyelerine yönelik temayül yoklaması sürprizi yaşandı. İnternet ortamından sadece MHP’ye kayıtlı üyelerin katılabildiği yoklamanın sonuçlarının  listelere ne denli yansıtılacağı merak konusu olurken, CHP’nin önseçim formülü hem seçmende hem de parti tabanında büyük beğeni topladı.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar