Ak-Parti-CHP-MHPYüksek Seçim Kurulu’nun “son gün” dediği 7 Nisan bu gün. Saat 17’ye kadar Milletvekili kesin listesi Yüksek Seçim Kuruluna veriliyor.
Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) “Milletvekili aday listelerini 7 Nisan Salı (Bugün) mesai saati bitimine kadar teslim edin” diyerek süre tanıdığı siyasi partilerde başlayan hummalı çalışma ve heyecan adeta doruk noktasına ulaştı. Başkanlık Sistemi’ni hayata geçirmek için en az 400 milletvekilliği kazanmayı hedefleyen AKP Genel Merkezi, liyakatin yanı sıra bölgelerinde sevilen ve yüksek oy potansiyeli olan isimleri listelerine yazmak için kolları sıvadı.
MHP’DE TEMAYÜL SÜRPRİZİ
Temayül yoklaması yapıp sivil toplum kuruluşlarının da görüşünü alan AKP, ayrıca il ve ilçe teşkilatlarının yanı sıra bölge milletvekilleri ile bakanların görüşlerine de başvurdu. MHP’de ise son haftaya girilirken parti üyelerine yönelik temayül yoklaması sürprizi yaşandı. İnternet ortamından sadece MHP’ye kayıtlı üyelerin katılabildiği yoklamanın sonuçlarının  listelere ne denli yansıtılacağı merak konusu olurken, CHP’nin önseçim formülü hem seçmende hem de parti tabanında büyük beğeni topladı.