278007136Çevre yolunun geçeceği bölgede arazisi olan tüm arazi sahipleri (bugün) saat 11.00’da Mahmutlar Belediye Düğün Salonunda toplanacak. Karayolları Bölge Müdürlüğü bilirkişileri ile pazarlığa oturacak.
29 Kasım 2015 Salı günü (bugün) Kestel, Mahmutlar ve Kargıcak’tan geçecek olan çevre yolu projesi için Karayolları ile arazi sahipleri kamulaştırma pazarlığı için Mahmutlar Düğün Salonunda saat 11.00’da bir araya geleceklerArazi üzerinde bulunan ev ve ağaçlarında değer tespiti yapılacağı edinilen bilgiler arasında.
KAMULAŞTIRMA MI -18. MADDE Mİ?
Alanya Hasbahçe ile Kargıcak arasında yapılacak çevre yolu projesi kamulaştırma çalışmaları Mahmutlar düğün salonunda (bugün) saat 11.00’da yapılacak. Arazi sahiplerine gelen kamulaştırma ihbarnameleri vatandaşların kafalarını karıştırırken Alanya Belediyesini 18.  madde ile çözüme gideceği haberleri arazi sahiplerini rahatlatmış durumda.
DEĞER NASIL TESPİT EDİLECEK
Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü memurları çevre yolunun geçeceği alanlarda arazisi olan mülk sahipleri ile kamulaştırma pazarlığı yapacak. Yer değer tespiti ne şekilde belirlenecek veya Alanya Belediyesi 18.  madde ile bir dönüm araziden ne kadar yer alacağı merak konusu oldu. Tüm bu belirsizlikler bu gün Mahmutlar düğün salonunda giderilecek.
PAZARLIK YERİ MAHMUTLAR’DA
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü 13. Bölge Müdürlüğü’nün çevre yolu üzerinde arsa hak sahiplerine gönderdiği tebligatta, “Antalya-Alanya Gazipaşa yolu Hasbahçe-Kargıcak arası Devlet yolu (185.1) Alanya-çevreyolu Kamulaştırma nedeni ile ada- pafta- parsel numarasında adınıza kayıtlı taşınmaz malın kamulaştırılan m2’lik kısmını satın almak için 2942 sayılı kanun ve bu kanunda değişiklik yapılması hakkında 4650 sayılı kanunun 3. Maddesi gereği 29/11/2016 günü saat 11’den itibaren pazarlık görüşmesi yapılacaktır. Pazarlık görüşmeleri halinde aşağıda belirtilen hususlar dikkate alınarak belirtilen adreste hazır bulunmanız gerekmektedir. Pazarlık görüşmesine katılmadığınız veya anlaşma sağlamadığınız takdirde 2942 sayılı kanunun 10. Maddesi (değişik 4650 sayılı kanunun 5. Maddesi) gereğince kamulaştırılacak taşınmaz malın bedelini tespiti ve idaremiz adına yola terkini için mahallindeki hukuk mahkemesine dava açılacaktır. Bu itibarla 29/11/2016 tarih ve saat 11.00’da Mahmutlar Belediye Düğün Salonunda hazır bulunmanız gerekmektedir. Not: maliklerin nüfus cüzdanı fotokopileri gereklidir.