Burası Mahmutlar

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Burası Mahmutlar
Paylaş
Tarih : 23 Kasım 2015 - 12:50

DSC_0091Mahmutlar Naula Antik Kenti bölgesindeki Tepe Sokak 3 yıldır tek bir hizmet bile alamazken koskoca bir yaz mevsimini susuz bir şekilde geçirdi.Tepe Sokakta bu günlerde hem elektrik sıkıntısı hem de su sıkıntısı yaşanıyor.
Mahmutlar Naula Antik Kenti bölgesindeki Tepe Sokakta 3 yıldır tek bir hizmet bile alamadıklarını dile getiren bölge halkı “Su ihtiyacımızı camilerden doldurduğumuz kova ve bidonlarla karşılıyoruz” dedi. Bölge halkı, “Sürekli ASAT yetkililerine telefon açıp şikayette bulunuyoruz fakat en fazla gelip kazıp gidiyorlar hatta kazdıkları çukurları bile kapatmayıp yaptıkları işi yarım bırakıp gidiyorlar” dediler.
“ÇÖP KAMYONU GEÇSE BİLE SU BORUSU PATLIYOR”
Tepe Sokak sakinlerinden Bilal Ünal, “ASAT’a defalarca telefon açtım yetmedi bizzat kendim birebir şikayette bulundum fakat bir türlü su patlakları ve su arızaları giderilemiyor. Yollar öyle bir durumdaki çöp kamyonu bile geçse yolun altındaki su boruları patlıyor ve günlerce öyle duruyor ve yollar adeta çamur deryası haline geliyor” dedi.
“OKUL SERVİSİ BİLE ÇOCUKLARI ALAMIYOR”
Yolların çukurlarla dolu olduğunu ve yağışlı havaların da etkisiyle araçların çıkamadığını dile getiren Bilal Ünal, “Yollar o kadar perişan bir durumdaki okul servisi bile kapımızın önüne gelip çocuğumuzu alamıyor ve çocuklarımız evin önünden değil de Fatih Caddesi üzerinden alınıyor” dedi.
“ELEKTRİK KABLOLARI DIŞARDA”
Bölgede yaşayan vatandaşların sürekli tehlike altında olduğunu aktaran Bilal Ünal, “Elektrik kabloları dışarıda ve özellikle çocuklar olmak üzere bölgede yaşayan vatandaşlara tehlike saçıyor. Alanya Belediyesine durumu aktarıyoruz bizimle değil ASAT ile görüşün diyorlar, ASAT’a gidiyoruz bu sefer de bu bizim problemimiz değil diyorlar. İki kurum arasında kaldık herkes topu birbirine atıyor hizmet verilmiyor yetkililer artık uyansın ve biran önce görevlerini yapsınlar” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Siyasetçi fukarasıyız!
Siyasetçi fukarasıyız!

Büyükşehir yasası ile birlikte kapatılan Belediyemiz’den sonra sahipsiz kalan Mahmutlar’da işyerleri bir bir kapanmaya başladı. HSBC ve

Demir’i bükemediler
Demir’i bükemediler

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi Nuri Demir’in zaferi ile sonuçlandı. Heyecanı dorukta olan seçimde Demir’in listesi en yakın rakibi

İyi başladık
İyi başladık

Temsilcimiz BSR İnşaat Mahmutlarspor şampiyonluk yolundaki Playy-off maçlarının ilki olan Avsallarspor’u 2-0 yenerek bu hafta Pazar günü oynanacak