Büyükşehir eksik kaldı

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Büyükşehir eksik kaldı
Paylaş
Tarih : 19 Aralık 2016 - 9:58

rekabet_hizmet_getirdi_h13640_30bd9Alanya Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Yüksel Büyükşehir Belediyesi hizmette eksik kaldı dedi. Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Yüksel, büyükşehir yasası sonrasındaki hizmet akışıyla ilgili de çarpıcı açıklamalar yaptı. Yeni yasadan sonra Büyükşehir Belediyesi’nin yapılanma konusunda biraz eksik kaldığını ifade eden Yüksel, şunları söyledi: “Televizyon  Programlarına çıkan muhtarlarımızın tamamı canlı yayında izledim.  Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel için ‘Allah razı olsun ondan’ ifadesini kullandılar. Büyükşehir’e ise sadece teşekkür ettiler. Bu çok önemli bir ayrıntıdır. Alanya Belediyesi, hizmetin hakkını verdi ve vermeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ise eksik kaldı.  Alanya Belediyesi’nin kırsalda 50 iş makinesi varsa, Büyükşehir belediyesinin 10 tane var. Sayın Menderes Türel Alanya’ya bu anlamda daha çok önem vermelidir” dedi. Bu arada Büyükşehir Belediyesi’nin yeni yasaya göre yatırım bütçesinin yüzde 10’unu köyden mahalleye dönüşen bölgelere ayırması gerektiğine dikkat çeken Yüksel “Bu bütçenin ayrılmadığını düşünüyorum. Ayrıca yeni yasaya göre Büyükşehir Belediyesi’nin kırsaldaki vatandaşlara tarım ve hayvancılık konusunda destek paketleri oluşturması gerekiyor. Bunlar şimdilik yapılmıyor” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar