sönmezMahmutlar’da AK Partililiği ile öne çıkan İşadamı Mustafa Sönmez, Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden ve bazı kurumlardan halkın memnun olmadığını dile getirdi. Sönmez, “Bir dahaki seçimlerde anyayı konyayı görürsünüz, Allah büyüktür” dedi.
AK Partiliği ile bilinen işadamı Mustafa Sönmez Antalya Büyükşehir’e isyan etti. Sönmez, “Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya’nın ve Bölgemizin başına bela oldu, ASAT diye bir kurumun buradaki yöneticileri yan gelip yatıyorlar, vatandaş parayı ödesin derdi yine bitmesin” dedi.
“SORUNLARIN ÜZERİNE GİDİLMİYOR”
Sönmez sosyal paylaşım sitesindeki paylaşımından Büyükşehir ve ASAT kurumuna isyanını söyle dile getirdi. Sönmez, “Hizmet etmek çok önemli fakat en önemlisi halkı önemsemek. Yolu boz yapmaya gelince kırmızı ışıksın. Levha vergisi al, ama sorun dinleme. Şikayetlerle alakalı ABİM diye bir birim maili al ilgili kuruma at aracılık yap. Bu mu çözüm? Niye sorunların üzerine gitmiyorsun.” dedi.
“OLAN VATANDAŞA OLUYOR!”
‘Bölgede Elektrik başlı başına sorun, nerede buradaki parti yöneticileri?’ diyen İşadamı Mustafa Sönmez, “Bu sorunlar niçin çözülemiyor. CLK’ya sorunu anlatıyorsun onlarda, ‘evet sorun var’ diyorlar. Telekom’un her yeri kırmızı ışık, kime derdini anlatacaksın kim senin sorununu çözecek. Bizim kaç milletvekilimiz var. Milletvekiline telefon açıyoruz, ‘niye danışmanımı aramadın?’ diye birde fırça yiyoruz, seçildi gitti, olan yine vatandaşa oluyor” dedi.
“HALK ANYAYI KONYAYI GÖSTERİR”
‘Sahil taşlarını kıralım diyoruz, ‘yok kıramazsın’ diyorlar’ diyen İşadamı Mustafa Sönmez, “Sahildeki taşları kırarsak ekoloji denge bozulurmuş, burada turizm yapıyoruz, bu sahillerden turist memnun değil. Yaptığımız sitelere sahilden büfeler kiraladık. 2 yıldır işletme yok 40 bin TL ödeme yaptık. Dilekçe yazdık çözüm arayalım diye dilekçeye cevap yok. Biz alt geçit, üst geçit yapalım EXPO yapalım ama anayasa değişikliğindeki 18 maddeyi anlatamayalım! Halk bir dahaki seçimde ‘Anyayı Konyayı gösterir’ Allah büyüktür” dedi.
SÖNMEZİN FACEEBOKTAKİ PAYLAŞIMI
“Ben üzülerek şunu söylemek istiyorum.
Hizmet etmek çok önemli fakat en önemlisi halkı önemsemek.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya’nın ve bölgemizin başına bela oldu, ASAT diye bir kurumun buradaki yöneticileri sadece yatıyorlar, vatandaş parayı ödesin derdi yine bitmesin,
yol boz, yol yaparken kırmızı ışıksın, levha vergisi al ama sorun dinleme, şikayetlerle alakalı ABİM diye bir birim maili al ilgili kuruma at aracılık yap bu mu çözüm niye sorunların üzerine gitmiyorsun. CLK başlı başına sorun nerede buradaki parti yöneticileri bu sorunlar niye çözülmüyor, CLK sorununu anlatıyorsun evet ya diyorlar onlar hep sorun diyorlar ne demek ya onlar hep soru onlar vatana hizmetle sorumlu. Telekom her tarafı kırmızı ışık kime dersini anlatacaksın kim senin sorununu çözecek, bizim kaç tane milletvekilimiz var facebook sayfalarında yazıyoruz cevap yok telefonla arıyorsun derdini anlatmaya çalışıyorsun niye danışmanını aramadık diye fırça yiyorsun, seçildi gitti olan yine vatandaşa oldu.
Sahil taşı kıralım yok kıramazsın neden haklı bir gerekçesi yok. Yaptığımız sitelere sahil kiraladık abi 2 yıldır işletme yok 40 kusur bin TL 2 yıllık ödeme, dilekçe veriyorsun dilekçeye cevap yok. Biz alt geçit üst geçit yapalım EXPO yapalım ama şu 18 madde anayasa değişik paketini anlatama bu mu başarı halk size bir dahaki seçim de Anyayı Konyayı gösterir. Allah büyüktür.
SÖNMEZ’İN PAYLAŞIMLARINA YORUMLAR GELDİ
Kamuran Baysan: Sende bu ASAT’tan çektiğin kadar kimseden çekmedin herhalde abi.!
Mustafa Sönmez: Dostum sadece ben değil herkes çekiyor fakat ses çıkaran yok.
Kamuran Baysan: Birebir şikayetler etkili değil maalesef, sosyal medya çok önemli sesimizi duyurmak lazım.
Mustafa Sönmez: Evet doğru bir de Allah’ın adaleti var Kamuran ben ona her şeyden fazla güveniyorum.
Eren Bahçeci: Ağzına sağlık abi. Ne de güzel söylemişsin. Mahmutları yapboza çevirdiler. Alanya yaptı Antalya bozdu. Atatürk caddesini yaparken soruldu ASAT’a dimçayından gelen suyun hattını çekecek misiniz diye hayır daha zamanı var. İhale sürecinde dediler. Adamlar asfaltı yaptı Mahmutlarımız güzel bir yola kavuştu derken birde baktık ki diğer gün yapılan yerleri bozuyorlar. YAZIK BU MİLLETİN PARASINA… Duyun artık bunları #ANTALYABUYUKSEHİRBELEDİYESİ #MENDERESTUREL
Mustafa Sönmez: Kardeşim yazık bu milletin sabrına dalga geçer gibi yapılıyor bir şey fakat hiç kontrol yok, disiplin yok, kontrol yok bölgemizdeki temsilciler ah ah ne ah, yazık bu milletin iyi niyetine, Allah’ın adaleti er geç teselli eder ama tam eder. Allah büyük, ben bunu derken bunları yık gitsin değil illaki imanlı vatanını seven birileri çıkacak bu bölgede de. Bugün olmazsa yarın.
Levent Sezel: Mustafa abi biz artık üvey evlat muamelesi görüyoruz senin yolun suyun elektriğin kimin umurunda ama bu sandıklar 2019 da yine önümüze gelecek yazıklar olsun Alanya’sına Antalya’sına da birinin birinden farkı yok olan her şey halka oluyor
Mustafa Sönmez: Evet abi olan halka oluyor, sözde karar da milletin.
Levent Sezel: Böyle devam ederlerse 2019 da iyi bir ders vermemiz gerekiyor.