20150105195118_mhp-kongreAlanya adayının 5. sırada olmasının MHP Genel Merkezi’nin Alanya’ya verdiği değerin göstergesi olduğunu söyleyen Er, “Alanya adayımızı hep birlikte seçtirip Ankara’ya göndereceğiz” dedi
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Hilmi Er, Antalya listesine 5. sıradan Alanya adayının girmesinin Alanya adına memnuniyet verici bir durum olduğunu, bunun da MHP Genel Merkezi’nin Alanya’ya verdiği önemin bir göstergesi olduğunu kaydetti.
Er’in basına yaptığı açıklmada:“Öncelikle Alanya’ya hayırlı olsun. AKP ile CHP’nin Alanya’dan hiç bir aday adayının listelerde olmaması MHP açısından olumlu bir gelişme. Biz Antalya’dan en az 6 milletvekli çıkaracağız, Alanya adayını Ankarayagöndereceğiz. Sonuçlar ortada. Bu listelerden göründüğü gibi Alanya’nın İl olmaktan başka çaresi yok. Alanya İl olduğu takdirde kendi adayları kendi içerisinden çıkar. Göbek bağı Antalya’da olduğu sürece bu sonuçlar normaldir. 5. sıra makul bir sıra. Gönlümüzden geçen 2 veya 3’tü ama biz 6 adayı Ankara’ya göndereceğiz”dedi.