ÇAKIR: “MÜTBİR, ANKARA’DA TEMSİL EDİLECEK”

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » ÇAKIR: “MÜTBİR, ANKARA’DA TEMSİL EDİLECEK”
Paylaş
Tarih : 15 Mart 2010 - 11:31

MÜTBİR Başkanı Çakır, müteahhitlerimizin nihai hedefi olan federasyona katılım ve sektörü temsil hedefi gerçekleşiyor.  

Alanya Müteahhitler Birliği (MÜTBİR) Başkanı Alaattin Çakır, yaptığı basın açıklamasında, Alanya müteahhitlerinin sorunlarının çözüme kavuşturulması noktasında, üye müteahhitlerimizin beklediği hedef girişim, 1 aylık yoğun bir çalışma temposu ile karşılığını bulmuştur, dedi.

Alanya Müteahhitler Birliği (MÜTBİR), artık güçlü ve dinamik bir birlik olarak Ankara’da temsil edilecektir, diyen Çakır,

“Müteahhitler Birliği başkanlığına seçildiğimiz günden beri, yönetim kurulumuzun asil ve yedek tüm üyeleri ile birlikte yaptığımız yoğun çalışma, birliğimizi son derece güçlendirerek, üye sayımız 2 kat arttırılmış ve bu güçlü altyapı ile Ankara’da temsil amaçlanmıştır. 

Müteahhitlik sektöründe faaliyet gösteren üyelerimizin bir çoğu ile yaptığımız birebir görüşmelerde, sektörel bazdaki ortak sorunlarımızın yerelden çıkarak, Ankara’ya taşınması noktasında, hedeflerimizin hızla yerine getirilmesi gerektiği kararına varılmış ve bizden bu noktada çalışmamız istenmiştir.

Ankara’da yaptığımız yoğun temaslar ve çalışmalar sonucunda, müteahhitlik sektöründe 30 binin üzerinde kayıtlı üyesi bulunan ve yüzde yüzü il bazındaki sektörel birliklerden oluşan Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu’na katılım talebimize olumlu cevap gelmiştir. Bu çalışmalar doğrultusunda takip ettiğimiz güçlenme hedefimize, İstanbul Müteahhitler Birliğinden gelen davet, güç katmıştır.

Bu davet üzerine İstanbul’da katıldığımız, Tüm Müteahhitler Birliği yönetim kurulu toplantısında, federasyona bağlı tek ilçe birliğinin Alanya olduğu, bu bağlamda Alanya’nın müteahhitlik sektöründeki yeri, şehrimize ve Türkiye ekonomisine sağladığı katkı ile birlikte, konut sektörünün önemi, MÜTBİR Başkanı Çakır’ın yaptığı konuşma ile federasyona bağlı diğer illere anlatılmış ve aktarılmıştır.”dedi.

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu’na bağlı olan ve 3 binin üzerinde üyesi bulunan İstanbul Müteahhitler Birliğinin ev sahipliğinde, 06-07 Mart 2010 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen yönetim kurulu toplantısına davet edilen MÜTBİR, karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı toplantıya, dinamik yapısı ve sektörel gücü ile damgasını vurdu.

  MÜTBİR yönetim kurulu üyeleri Erhan Doğan, Hüseyin Gülseren, Cemiyle Çakar, Mehmet Ersoy ve Kamil Çiçek ile birlikte davete katılan başkan Alaattin Çakır, hedeflerinin Mayıs 2010 ortalarında yapılacak olan Federasyon Genel Kurulunda, Alanya Müteahhitler Birliğinin (MÜTBİR), federasyon yönetiminde hem yönetim kurulu üyesi olarak hem de delege olarak temsil edilmesinin amaçlandığını belirtti.

Sorunlarımızın ve taleplerimizin, Federasyon çatısı altında güçlü bir sesten ilgililere aktarılması ve takip edilmesi, hem bizi, hem de üye müteahhitlerimizi sektör bazında rahatlatacaktır. Bu noktada, Alanya’da müteahhitlik sektöründe faaliyet gösteren müteahhitlerimizin birliğimize katılımları, birliğimizi güçlendireceğinden kendilerinden destek beklediğimizi belirterek, sektöre sonuna kadar sahip çıkacağız dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

14 yaşındayız
14 yaşındayız

20 TEMMUZ 2004 yılında yayın hayatına başlayan Gazetemiz Mahmutlar Post, 14. yılına 2 gün sonra giriyor. Dile kolay iki gün sonra 14 yaşında

 Gökbel’e gidiyoruz
 Gökbel’e gidiyoruz

On binlerce kişinin sabırsızlıkla beklediği ‘14. Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ bu hafta sonu gerçekleşecek. Cumartesi akşamı

Türel’den on numara hizmet
Türel’den on numara hizmet

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’daki en önemli sosyal hizmet yatırımlarından biri olan Hasta Yakınları Sosyal ve Kültürel